intro
Domki mobilne i domy modułowe
intro
Domki mobilne
i domy modułowe

Domy mobilne i modułowe

Dream Mobil House

Witamy! Jesteśmy polskim producentem domów MOBILNYCH i MODUŁOWYCH, z biurem obsługi Klienta i zakładem produkcyjnym mieszczącymi się w Warszawie. Naszą specjalnością jest tworzenie domów mobilnych i domów modułowych spełniających wymagania każdego Klienta. Stawiamy na elastyczność w podejściu do Klienta i solidność wykonania domów. Naszą firmę prowadzimy z sercem i zaangażowaniem, dbając aby nasi Klienci otrzymali najlepszy produkt.

dom modulowy home | Dream Mobil House

Dream Mobil House to producent domków mobilnych i modułowych; należy do grupy firm zajmujących się od ponad 20tu lat budownictwem. DMH powstał z połączenia doświadczeń i możliwości każdej z tych firm. Posiadamy nowoczesny zakład produkcyjny, oraz kadrę fachowców – od biura projektowego, przez produkcję, po montaże, transport i usługi serwisowe.

Nasi handlowcy chętnie zaprezentują Państwu produkty, odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą wybrać dla Was optymalne rozwiązanie – wymarzony mobilny domek pasujący do Państwa potrzeb i wymagań Zapraszamy do naszej firmy, gdzie można obejrzeć wystawę domków pokazowych.

Domek mobilny elewacja

Modele naszych domów modułowych:

Czytaj dalej – kliknij tu

Rozwiązanie, które od lat cieszyło się wielkim uznaniem w kilku krajach Europy Zachodniej w końcu także w Polsce stało się cenione. Domki mobilne, nazywane również domkami na kółkach lub domkami holenderskimi, wyróżniają się specjalną konstrukcją podwoziowo-kołową i możliwością swobodnego przenoszenia na inną parcelę. Domki mobilne powstają w całości w zakładzie produkcyjnym, a następnie transportuje się gotowy obiekt na wyznaczone miejsce. Mobilne domki letniskowe mają metraż zazwyczaj od 18 do 48 m2, chociaż zdarzają się już większe domy mobilne. Domki mobilne to ciekawa alternatywa nie tylko dla standardowych domów letniskowych, ale nawet dla jednorodzinnych, ponieważ wiele modeli nadaje się do użytkowania przez cały rok. Co ważne, mimo braku konieczności stałego powiązania z gruntem domki mobilne podlegają zapisom prawa budowlanego, a to ma swoje konsekwencje, o czym więcej poniżej.

Domy mobilne – kwestie formalnoprawne

Wbrew pozorom domy mobilne nie są – w sensie prawnym – tym samym, co przyczepa kempingowa. Mimo że obie konstrukcje nie mają stałego przymocowania do gruntu i można je swobodnie przestawiać, to jednak mobilne domki całoroczne i mobilne domki letniskowe letniskowe nie są zarejestrowane jako pojazdy kołowe przeznaczone do poruszania się po drogach. Owszem, mobilne domki letniskowe i mobilne domki całoroczne charakteryzują się specyficzną konstrukcją podwoziowo-kołową, ale ich przewożenie jest możliwe wyłącznie na specjalnej lawecie. Warto zatem pamiętać, że domy mobilne podlegają prawu budowlanemu, a nie drogowemu jak przyczepa kempingowa. Tak się dzieje mimo braku trwałego powiązania z gruntem. Konstrukcja domu mobilnego jest zdecydowane solidniejsza, większa, a przy tym elementy wykończeniowe estetyczniejsze niż ma przyczepa kempingowa. Domki mobilne to gotowe domy o dość sporych gabarytach, więc do przewiezienia całej konstrukcji nie wystarczy zwykła laweta, ale pojazd przeznaczony do transportu ponadgabarytowego. To wymaga też dobrego zaplanowania całej trasy oraz uzyskania zezwolenia od GDDKiA. Pojazd musi mieć ubezpieczenie OC, a ponadto ubezpieczenie OCP przewoźnika dotyczące przewożonego domu. Warto dodać, że niezbędna jest także eskorta pilotów – jeżeli szerokość dachu wynosi ponad 3,4 m, to potrzeba ich dwóch. Przewóz odbywa się w godzinach nocnych ze względu na bezpieczeństwo innych użytkowników dróg oraz samego pojazdu transportującego. Koszt takiego transportu zależy nie tylko od lokalizacji i gabarytów domku mobilnego, ale również od długości trasy oraz ewentualnych specjalnych zezwoleń, które bywają niezbędne w niektórych krajach UE. Najlepiej skorzystać z pomocy firmy transportowej, która dysponuje odpowiednim sprzętem oraz ma pozwolenie na transport nienormatywny. Działka pod posadowienie domku mobilnego oraz dojazd do niej muszą spełniać określone wymagania. W związku z tym, że domy mobilne całoroczne ważą kilka/kilkanaście ton, to nawierzchnia drogi dojazdowej powinna być dobrze utwardzona. W przypadku niestabilnego gruntu pojazd mógłby mieć kłopoty z dojazdem. Druga kwestia dotyczy szerokości drogi, która powinna wynosić co najmniej metr więcej niż sam letniskowy czy całoroczny domek mobilny. Raczej rzadko udaje się wjechać na samą parcelę ze względu ograniczone możliwości manewrowe lawety. Dlatego znaczenie mają kółka, dzięki którym mobilne domki całoroczne i domki letniskowe podczepione do koparki bądź ciągnika rolniczego zostają przetransportowane na miejsce docelowe. Czasami należy skorzystać z pomocy dźwigu.

Na jakiej działce można postawić mobilne domki całoroczne?

To kolejna kwestia, która rodzi wiele nieporozumień. Niektórzy sugerują możliwość postawienia domu mobilnego na działce dowolnego rodzaju – budowlanej, rekreacyjnej, leśnej czy rolnej. Jak to wygląda w rzeczywistości? Wątpliwości nie ma w stosunku do działki budowlanej – należy jedynie spełnić wymagania związane z MPZP i warunkami budowy. Czasami to kwestia dopasowania np. koloru dachu albo maksymalnej wysokości budynku. W przypadku działki rekreacyjnej problemy mogą pojawić się, jeżeli na danym terenie można postawić wyłącznie domek letniskowy do użytkowania okresowego, a chcemy mieć całoroczny domek mobilny. Na działkach rolnych nie ma możliwości, aby postawić domki mobilne całoroczne czy domki mobilne letniskowe bez wcześniejszej zmiany przeznaczenia danego gruntu. Parkowanie przyczepy kempingowej jest w takiej sytuacji jak najbardziej dozwolone, ponieważ to pojazd zarejestrowany i dopuszczony do ruchu. Z kolei usytuowanie domu mobilnego, który jest obiektem budowlanym narusza obowiązujące prawo i zostaje uznane za samowolę budowlaną. Pozostaje zatem odrolnienie. A co z działkami leśnymi? Rzadko otrzymuje się pozwolenia na budowę, chyba że MPZP przewiduje taką formę zagospodarowania przestrzeni. Aby postawić domek mobilny grunty muszą być wyłączone z produkcji leśnej. Konieczne jest ponadto złożenie wniosku do regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych.

Jakie są największe zalety domków mobilnych?

Przed podjęciem decyzji o zakupie tego typu konstrukcji należy poznać wszelkie zalety i ewentualne wady rozwiązania. Walorów jest znacznie więcej, więc coraz więcej osób postanawia zainwestować w mobilne domki letniskowe i do zamieszkania przez cały rok, także do celów biznesowych pod wynajem.

 • Mobilne domki to gotowa konstrukcja. Wizja czekania kilku lub nawet kilkunastu miesięcy na realizację domu w budownictwie tradycyjnym i oczekiwania na uzyskanie pozwolenia na budowę często przeraża inwestorów. Inna kwestia, że niektórzy są zmuszeni do tego, aby jak najszybciej znaleźć swoje lokum. W przypadku domków mobilnych okazuje się to możliwe, ponieważ zarówno letniskowe, jak i całoroczne domki mobilne po dowiezieniu na parcelę i postawieniu na gruncie nadają się do natychmiastowego zamieszkania – domek mobilny Dream Mobil House ma wszystkie niezbędne instalacje (instalacja hydrauliczna, instalacja kanalizacyjna, instalacja elektryczna i opcjonalnie gazowa), a ponadto w wersji Premium meble i wyposażenie kuchenne.
 • Mobilność. Jeżeli ktoś nie jest przywiązany do jednego miejsca i chciałby użytkować domek mobilny w różnych lokalizacjach, to ma taką możliwość. Zarówno domek mobilny całoroczny jak i letniskowy można przetransportować, także poza granice kraju.
 • Szybka realizacja. Wystarczy kilka tygodni, aby zamieszkać w swoim nowym domu. Na terenie działki nie ma też pozostałości pobudowlanych, jak w budownictwie tradycyjnym.
 • Wielkość domku mobilnego dopasowana do indywidualnych wymagań. W zależności od potrzeb i zasobności portfela można zdecydować się na małe konstrukcje o szerokości 2,5-3 m i długości 7 m, które składają się z jednej sypialni, łazienki i saloniku z aneksem kuchennym. Jednak dostępne są też znacznie większe domy o szerokości 4 m i długości 12 m, które mają dwie łazienki i nawet trzy sypialnie.
 • Minimalne formalności do spełnienia.
 • Możliwość wykorzystania domku mobilnego jako obiekt całoroczny. Mobilne domki letniskowe i domki całoroczne budowane na stalowej ramie mają solidne ocieplenie i są wyposażone w wysokiej jakości system grzewczy, domki mobilne całoroczne i domy modułowe nadają się do użytkowania przez cały rok.
 • Korzystne ceny w porównaniu z kosztami budowy domu jednorodzinnego. Mobilne domki letniskowe i domki całoroczne stanowią dobrą alternatywę cenową dla tradycyjnie stawianych budynków, aczkolwiek wiele zależy od konkretnego modelu. Należy jeszcze określić, że jest możliwość zakupu domku mobilnego używanego, co automatycznie wiąże się z jeszcze niższymi kosztami.
 • Różnorodność dostępnych ofert. W związku z coraz większym zainteresowaniem domkami mobilnymi widać też, jak wzrasta liczba proponowanych modeli – od prostych domków przypominających w wyglądzie przyczepy kempingowe po mobilne domki niemal identyczne z tradycyjnymi budynkami letniskowymi lub nawet jednorodzinnymi. Mobilne domki letniskowe i domki całoroczne różnią się nie tylko wielkością, ale również standardem wykonania.
 • Możliwość postawienia domku mobilnego w dowolnym miejscu – także na działce dzierżawionej. Nie trzeba być prawnym właścicielem gruntu, ponieważ mobilne domki można usytuować również na działce dzierżawionej. To automatycznie poszerza opcje wyboru.
 • Wysokiej jakości materiały i precyzyjna produkcja.
 • Łatwy sposób na zwiększenie powierzchni użytkowej. W celu zwiększenia powierzchni domku mobilnego wystarczy dobudować taras albo (po jakimś czasie) dostawić kolejny domek.

Jakie wady mają letniskowe i całoroczne domki mobilne?

Mimo wielu zalet tego rozwiązania należy też wskazać wady jakie mają mobilne domki, chociaż i tak jest ich znacznie mniej niż zalet.

 • Nie wszystkie mobilne domki nadają się do użytkowania całorocznego – na to trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu budynku mobilnego. Problem dotyczy zwłaszcza kiedy kupuje się mobilne domki letniskowe z Holandii lub Wielkiej Brytanii, ponieważ takie mobilne domki z reguły są wyposażone w jednoszybowe okna pcv i brakuje im solidnej warstwy dociepleniowej.
 • Kolejna kwestia dotyczy materiału wykonania, ponieważ niektóre mobilne domki wykazują podatność na korozję i mają kiepską termiczność – wnętrza mogą szybko się nagrzewać, co nie daje komfortu latem i jednocześnie szybko dochodzi do wychłodzenia, a to kłopot w okresie jesienno-zimowym. Warto także przyjrzeć się rozwiązaniom jakie mają mobilne domki w zakresie wentylacji, aby nie dopuścić do pojawienia się wilgoci w pomieszczeniu.
 • Dla niektórych osób wadą okazuje się też ograniczona nieco mobilność w porównaniu z przyczepami kempingowymi, którymi można swobodnie przemieszczać się po drogach i korzystać z wielu opcji parkingowych. Warto poza tym pamiętać o konieczności posiadania bądź wydzierżawienia gruntu, na którym mobilne domki czy modułowe domy mogą zostać umieszczone.
 • W przypadku domków mobilnych nigdy nie uzyska się tak dużej powierzchni użytkowej jak przy standardowo budowanym budynku. Jeżeli zatem komuś zależy na większym domu z rozległym salonem, kilkoma sypialniami i łazienkami lub domu piętrowym, to musi zdecydować się na domek modułowy lub tradycyjne budownictwo.
 • Problemem może także okazać się brak stałych fundamentów przy posadowieniu na bloczkach, a tym samym mniejsza stabilność konstrukcji, co naraża ją na uszkodzenia w razie gwałtownych zjawisk atmosferycznych.

Jak powstają domki mobilne? Z czego są wykonane domki mobilne?

Proces budowy domku mobilnego odbywa się w zakładzie produkcyjnym, a gotowy mobilny dom przewozi się z hali produkcyjnej na teren działki i wyznaczone miejsce. Rozładunek i posadowienie domku mobilnego zajmuje najwyżej kilka godzin i można się wprowadzać, o ile to wersja “pod klucz” włącznie z umeblowaniem i sprzętem AGD. Podstawowy element domku mobilnego to stalowa lub stalowa rama, na której opiera się cała konstrukcja (zazwyczaj na planie prostokąta), do której mocuje się koła przydatne w transporcie. Stal ma oczywiście odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne. Ściany oraz dach domku mobilnego wykonuje się w lekkiej technologii szkieletowej, a podstawę stanowią elementy drewniane często wzmocnione stalą, aby zwiększyć odporność obiektu na działanie silnego wiatru, obciążenie śniegiem oraz zapobiec ewentualnym uszkodzeniom podczas transportu.

 • Ocieplenie domków mobilnych. Konieczne jest wykorzystanie materiałów izolacyjnych wysokiej jakości, szczególnie gdy mobilne domki i modułowe domy będą przeznaczone do całorocznego użytkowania. W opcji standardowej domki letniskowe mają zazwyczaj 15-centymetrową warstwę wełny mineralnej na ściany, podłogę i dach. Jednak producent domków mobilnych Dream Mobil House proponuje zwiększenie tej warstwy o kolejne 5 cm. Można też zdecydować się np. na nowoczesne folie termoizolacyjne, które gwarantują optymalne warunki przebywania w domku mobilnym nawet podczas surowej zimy. Opcji jest zatem kilka, więc przy wybieraniu wymarzonego domku mobilnego należy dopytać o te kwestie. Niezbędna jest również warstwa paroizolacyjna oraz wiatroizolacja. Specjalne membrany nie tylko skutecznie odprowadzają parę wodną, ale także chronią dach przed wodą.
 • Elementy wykończeniowe. Jako materiał elewacyjny często służy blacha trapezowa, siding, deska kompozytowa, panele drewnopodobne albo deska drewniana na pióro-wpust. Każdy z tych materiałów daje dodatkową izolację akustyczną i termiczną. Przy okazji należy podkreślić, że elementy drewniane zawsze wymagają impregnacji, aby zachować swoje walory użytkowe i estetyczne. Z kolei panele drewnopodobne charakteryzują się świetną odpornością na zmienne warunki pogodowe, nie płowieją pod wpływem działania promieniowania ultrafioletowego i nie odkształcają się – na modułowe domy i mobilne domki polecamy to rozwiązanie.

Wnętrze domku mobilnego zazwyczaj jest wykończone drewnem, a na podłogę daje się dobrego gatunku wykładzinę PVC, płyty OSB, drewno lub panele drewnopochodne. Sufit może mieć estetyczną podbitkę. Uzyskanie odpowiednich właściwości akustycznych zapewniają solidne drzwi wejściowe. Do wyboru są drzwi stalowe, z PVC lub szklane. Producent domków mobilnych Dream Mobil House proponuje drzwi antywłamaniowe. Warto zwrócić uwagę na okna, szczególnie gdy chcemy zamówić wysokiej jakości całoroczny domek mobilny dopasowany do indywidualnych potrzeb. Wersja jednoszybowa lub z tafli plastikowych to za mało, aby zapewnić komfort cieplny w zimie. Dlatego warto wybierać całoroczne domki mobilne i domy modułowe z trzyszybowymi oknami. Na dach kładzie się blachę, blachodachówkę w wybranym kolorze albo gont. Producent domów mobilnych Dream Mobil House wykonuje też orynnowanie.

Jak ogrzać domek mobilny całoroczny, użytkowany przez cały rok?

W związku z tym, że wiele modeli domków mobilnych jest przystosowanych do całorocznego użytkowania, to oprócz solidnego ocieplenia niezbędne okazują się systemy grzewcze w domku mobilnym. Ich wybór do całorocznych domków mobilnych należy dostosować przede wszystkim do indywidualnych potrzeb – częstotliwości, z jaką całoroczny domek mobilny będzie wykorzystywany. Jeżeli domek mobilny ma charakter sezonowy, to ekonomiczną opcją okazuje się ogrzewanie energooszczędnymi panelowymi grzejnikami elektrycznymi. Dobrym rozwiązaniem w domku mobilnym jest także elektryczne ogrzewanie podłogowe, które dodatkowo daje komfort cieplny w stopy. W przypadku całorocznego użytkowania domku mobilnego można zdecydować się na klimatyzację z pompą ciepła, która sprawdzi się zarówno latem (ochłodzi wnętrze), jak i zimą (ogrzeje). Wiele osób wybiera modułowe domy i domki mobilne z panelami na podczerwień, które pozwalają uzyskać bardzo przyjemne w odczuciu ciepło. Niektóre nowoczesne modele domków mobilnych mają też wyprowadzone okablowanie na dach oraz są dostosowane do montażu paneli fotowoltaicznych. Innym rozwiązaniem, w które wyposaża się domki mobilne całoroczne jest ogrzewanie gazowe na gaz płynny lub gaz ziemny np. butlowy. W tym celu całoroczne domy mobilne wyposaża się w piec dwufunkcyjny, ponieważ uzyskuje się równocześnie ciepłą wodę. Rzadziej całoroczny domek mobilny wyposażony jest w kominek na pellet lub piecyk opalany drewnem, a to ze względu na metraż jaki oferują domki mobilne całoroczne. Szkoda zabierać sobie przestrzeń mieszkalną, która i tak jest często niewielka. Inna kwestia, że w niektórych modelach domków nie da się zainstalować tego typu ogrzewania ze względu na trudne prace adaptacyjne. Jak widać dostępne są różne opcje ogrzewania. Warto podkreślić, aby wybierać przede wszystkim wysokiej jakości domki mobilne polskich producentów. Producent domków mobilnych Dream Mobil House, wykonuje domki mobilne i domy modułowe z myślą o całorocznym wykorzystaniu, także podczas silnych mrozów. Domki mobilne sprowadzane z krajów o nieco łagodniejszym klimacie nie gwarantują optymalnego komfortu cieplnego z powodu znacznie cieńszych ścian, kiepskiej termoizolacji oraz systemów ogrzewania o mniejszej wydajności. Całoroczne domki mobilne i domy modułowe przeznaczone do komfortowego mieszkania przez cały rok powinny charakteryzować się nie tylko odpowiednią strukturą, dobrą izolacją, i solidnym systemem ogrzewania, ale także szczelnymi oknami i drzwiami. Ciepło nagromadzone w budynku nie zacznie uciekać, a jednocześnie z zewnątrz nie przedostanie się do środka zimne powietrze.

Czy domki mobilne są wygodne?

Stosunkowo niewielka przestrzeń użytkowa domków mobilnych może ograniczać funkcjonalność, ale przy respektowania kilku podstawowych zasad nawet te mniejsze mobilne domki letniskowe okazują się komfortowe w użytkowaniu. Bardzo ważny jest natomiast dobry projekt domku mobilnego i zastosowanie praktycznych rozwiązań na wyposażenie oraz umeblowanie, najlepiej robione pod wymiar. Jakie elementy zawsze się sprawdzają?

 • Ergonomiczny układ pomieszczeń. Dobre zaplanowanie przestrzeni sprawia, że nawet małe mobilne domki letniskowe i małe domy modułowe okazują się niezwykle komfortowe w użytkowaniu. Dlatego każdy projekt domku mobilnego Dream Mobil House uwzględnia właściwe proporcje i wielkość pomieszczeń. Następuje też swobodna cyrkulacja powietrza w każdym pomieszczeniu.
 • Odpowiednie oświetlenie. Małe pomieszczenie wymaga tylko jednego źródła światła? Nic z tych rzeczy. Więcej punktów świetlnych sprawia, że wnętrze domku mobilnego wygląda proporcjonalnie i optycznie wydaje się nawet nieco większe. Lepiej też zrezygnować z grubych i ciężkich zasłon na okna pcv, ale wpuszczać jak najwięcej naturalnego światła.
 • Meble wielofunkcyjne i na wymiar. Opcja wyposażenia “pod klucz” w przypadku całorocznych domków mobilnych okazuje się optymalna, ponieważ producenci mają już wypracowane dobre rozwiązania, które pozwalają maksymalnie zaoszczędzić powierzchnię użytkową domku mobilnego. Idealnie sprawdzają się meble na wymiar, dzięki którym zostaje zabudowana każda luka. Jeszcze korzystniejsza okazuje się wielofunkcyjność. Łóżko ukryte w szafie nie zajmuje miejsca w ciągu dnia; jest też możliwość wyboru łóżka piętrowego albo biurka, które po rozłożeniu daje miejsce do spania. W aneksie kuchennymi warto zdecydować się na zabudowaną kuchnię, szafki wiszące i szuflady. Bardziej funkcjonalny jest jeden większy blat roboczy niż dwa mniejsze. W łazience praktycznym rozwiązaniem jest szafka z wbudowaną umywalką. Dobrym pomysłem są wąskie i wysokie szafki, które nie zajmują dużo miejsca, a przy tym są pojemne. Z kolei do salonu nadaje się rozkładany stół, a w przypadku rozkładanej sofy uzyskuje się dodatkowe miejsce do spania.
 • Jasna kolorystyka wnętrza domku mobilnego. Małe wnętrze staje się wizualnie lekkie i sprawia wrażenie nieco bardziej przestrzennego. W łazience warto też pomyśleć o lustrzanych frontach szafki.
 • Dobrze wybrane, najwyższej jakości wyposażenie. Do koniecznych elementów wyposażenia kuchennego należy zlew, kuchenka czy lodówka. Jednak zarówno domki letniskowe jak i całoroczny domek warto wyposażyć w zlew jednokomorowy i kuchenkę z mniejszą ilością palników. Z kolei niską lodówkę można ukryć w zabudowie. W łazience lepszym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa. Mobilne domki letniskowe i mobilne domki całoroczne często wyposażone są w umywalkę narożną.
 • Taras. Dobudowanie tarasu znacznie podnosi funkcjonalność domku mobilnego. W naszej ofercie znajdują się również całoroczne domki mobilne i mobilne domki letniskowe ze zintegrowanym z nimi tarasem. Taka dodatkowa przestrzeń użytkowa sprawdza się szczególnie w okresie letnim.

Jak wygląda posadowienie domu mobilnego?

Zarówno całoroczne domki mobilne, mobilne domki letniskowe jak i domy modułowe stawia się na bloczkach betonowych lub płycie fundamentowej, ponieważ nie powinny stać na samych kołach. Przy tym pierwszym rozwiązaniu należy wcześniej zorientować się, ile potrzeba punktów podparcia i w jakich rozmiarach, aby zapewnić optymalną stabilność. Bloczki betonowe sprawdzają się, jeżeli obiekt jest użytkowany sezonowo albo zmienia się jego miejsce usytuowania. To oczywiście też tańszy sposób na umieszczenie obiektu na działce. Ważnym elementem jest odpowiednie wypoziomowanie domku mobilnego i w razie jego braku używa się specjalnych podkładek. Gdyby zaniechano precyzji w poziomowaniu, to drzwi wejściowe i drzwi wewnętrzne, a także okna w domku mobilnym nie działałyby poprawnie. Z kolei płyta fundamentowa ma zdecydowanie solidniejszy charakter i na pewno warto rozważyć tę opcję w przypadku całorocznego użytkowania domku mobilnego. Na co należy zwrócić uwagę? Jeszcze przed dostarczeniem domku mobilnego powinno się zaplanować lokalizację przyłączy takich jak instalacja hydrauliczna i instalacja elektryczna w domku mobilnym. I kluczowa kwestie dotyczy rodzaju gruntu oraz poziomu wód gruntowych. Warto też pamiętać o przygotowaniu wjazdu na działkę – droga musi mieć odpowiednią szerokość, aby pojazd z domkiem na platformie (naczepie) bez problemu dojechał na teren. Lepiej usunąć zwisające gałęzie lub inne przedmioty, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia domku mobilnego. Wjazd powinien być też utwardzony ze względu na znaczny ciężar domku mobilnego. W przypadku korzystania z usług producenta domków mobilnych takiego jak Dream Mobil House wszystkie te prace są w pakiecie razem z wykonaniem domku mobilnego na hali produkcyjnej. Dlatego wskazana wydaje się właśnie ta opcja, ponieważ oszczędza się czas na zorganizowanie transportu i pieniądze. Wszystko zostaje przeprowadzone kompleksowo od A do Z.

Ile kosztuje nowy domek mobilny?

Rozpiętość cenowa jest dość spora, a ostateczny koszt zależy od:

 • metrażu domku mobilnego,
 • zastosowanych materiałów,
 • standardu wykończenia,
 • wyposażenia dodatkowego.

Modele domków mobilnych w wersji podstawowej do 30 m2 kosztują ok. 120-140 tys. zł. Wysokiej jakości domki mobilne są już wyposażone w podstawowe instalacje takie jak instalacja hydrauliczna i instalacja elektryczna. Mobilny domek z ogrzewaniem jest droższy o 10-20 tys. zł. Domki mobilne w takiej wersji mają zazwyczaj tylko jedną sypialnię, ale już domki mobilne 35 m2 mogą mieć dwie sypialnie (oprócz salonu z aneksem kuchennym i łazienką). Cena za takie domki letniskowe to już co najmniej 100 tys. zł w wersji podstawowej, ale przy dodatkowym ociepleniu z wełny mineralnej i ogrzewaniu takie domki mobilne kosztują około 150-160 tys. zł. Bardzo popularne są całoroczne domki mobilne o powierzchni 48 m2 wyposażone w kompletną łazienkę, których cena dochodzi do 190-200 tys. zł. Taki metraż w domku mobilnym pozwala też dodać pomieszczenie garderobiane albo trzecią sypialnię. W przypadku połączenia dwóch domków uzyskuje się metraż niemal 100 m2 w kwocie ok. 400 tys. zł. Łatwo zatem zauważyć, że na domku mobilnym można zaoszczędzić do 40-50% kosztów budowy w porównaniu ze standardowym domem. Mobilne domki letniskowe lub mobilne domki całoroczne kosztują również znacznie mniej niż mieszkanie w dużym mieście. Gotowe mobilne całoroczne i letniskowe można bezpośrednio zamówić u producenta Dream Mobil House, a wtedy otrzymuje się najwyższej jakości domy mobilne optymalnie dopasowane do Państwa potrzeb. W takiej sytuacji nie trzeba też martwić się o transport, ponieważ i tym zajmuje się producent domów modułowych i mobilnych Dream Mobile House. Kompletnie wykończony i dopasowany do indywidualnych potrzeb Klienta domek mobilny całoroczny lub dom modułowy powstaje w fabryce od czterech do dziesięciu tygodni.

Domki mobilne dobry pomysł na biznes

Niższe koszty całorocznych domków mobilnych oraz szybkość realizacji całej inwestycji to atuty, które sprawiają, że coraz więcej osób szuka możliwości zarobku wynajmując mobilny dom czy dom modułowy. Rzeczywiście, mały dom na kółkach to nie tylko świetna opcja na własne lokum, ale również na dochodowy biznes. Wystarczy znaleźć miejsce cieszące się popularnością wśród turystów, wolną działkę (do zakupu lub wydzierżawioną) i postawić tam domki letniskowe na wynajem. Wielu turystów wyjątkowo sobie ceni niezależność i swobodę jaką oferują domki letniskowe, a o którą trudniej w hotelach czy pensjonatach. Dlatego cały domek letniskowy na wynajem to atrakcyjna propozycja, tym bardziej że zarówno domki mobilne całoroczne jak i mobilne domki letniskowe są odpowiednio wyposażone i mogą być użytkowane przez długie lata. Mobilne domki letniskowe i domy modułowe można przenosić, jeżeli trendy wakacyjne się zmienią, albo na okres letni postawić w dowolnym miejscu: nad morzem, a w okresie jesienno-zimowym w kurorcie górskim. Taki mobilny dom na kółkach musi być wtedy obiektem całorocznym z dobrym ociepleniem i ogrzewaniem. Inna opcja to wykorzystanie domków mobilnych jako mobilne biura sprzedaży lub alternatywy dla mniejszych mieszkań w miastach. W centrum miasta raczej trudno byłoby znaleźć wolną i atrakcyjną cenowo działkę na postawienie domku mobilnego, ale na obrzeżach na pewno są takie miejsca. Domki modułowe czy mobilny dom to również dobry pomysł na wynajem jako miejsce noclegowe dla pracowników, jako mały sklep, punkt gastronomiczny, mobilne biura, a nawet magazyn. Jak widać możliwości zarobku na wynajmie całorocznych domków mobilnych jest całkiem sporo. To bez wątpienia ciekawy pomysł na biznes, tym bardziej że łatwo dopasować nie tylko wielkość domku mobilnego, ale także jego wygląd i elementy wyposażenia w domku mobilnym do potrzeb biznesu. Można zdecydować się na dość kameralny domek letniskowy dla maksymalnie czterech osób, ale wybrać większy całoroczny domek letniskowy nawet dla ośmiu osób. Dużym atutem jest szybkość realizacji i brak bałaganu tak charakterystycznego dla standardowych placów budowy. Gotowe mobilne domki letniskowe są dostarczane w konkretne miejsce i po ustawieniu od razu nadają się do wynajmu. Planując wynajem warto oczywiście zainwestować w mobilne domki letniskowe lub mobilne domki całoroczne z tarasem. O czym jeszcze nie należy zapominać? Oczywiście o koniecznych formalnościach, ponieważ konsekwencje postawienia domków mobilnych bez stosownego zgłoszenia mają przykre konsekwencje w postaci nakazu usunięcia domku mobilnego z danej działki lub jego rozbiórki. Producent domów modułowych Dream Mobil House oferuje domy modułowe i domki mobilne na kempingi i dla biznesu.

Dla kogo mobilny domek letniskowy i całoroczny?

Nowy domek mobilny (mały dom na kółkach) ze względu na swoją korzystną cenę i szybkość realizacji jest rozpatrywany przez osoby szukające alternatywy dla domku rekreacyjnego lub domu jednorodzinnego jako całoroczne lokum. Na mobilny domek letniskowy czy całoroczny domek może sobie pozwolić zdecydowanie więcej osób, nawet tych, których nie byłoby stać na standardowy, murowany budynek mieszkalny. Wybierając domek mobilny nie trzeba martwić się wielomiesięcznym procesem budowlanym. Wystarczy złożyć zamówienie w Dream Mobil House, a producent domków mobilnych po kilku lub kilkunastu tygodniach przetransportuje domek letniskowy na wyznaczone miejsce. Można też zakupić używany domek mobilny, ale wtedy z reguły należy też zorganizować jego transport, rozładunek i posadowienie. Całoroczne domki mobilne, mobilne domki letniskowe, czy domki modułowe, mimo że często nie mają dużego metrażu, okazują się niezwykle funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu – wysokiej jakości całoroczne domki mobilne mają każdy fragment wnętrza funkcjonalnie rozplanowany. W domku mobilnym nie brakuje żadnego pomieszczenia. Każdy model ma co najmniej jedną sypialnię, jest też łazienka z toaletą i salon z aneksem kuchennym. Niektóre mobilne domki letniskowe i domki całoroczne są wzbogacone o taras – przy zadaszeniu można go użytkować także w deszczowe dni, jeżeli temperatura na to pozwala. Oprócz prywatnych inwestorów, którzy przeglądają domki letniskowe drugą grupą zainteresowaną domkami mobilnym są przedsiębiorcy. Zakup całorocznych domków mobilnych i wykorzystywanie ich na wynajem jako np. domki letniskowe okazuje się skutecznym sposobem na dochodowy biznes.

Mobilny domek letniskowy czy całoroczny domek to zatem idealna opcja, gdy:

 • brakuje budżetu na standardowy budynek i nie ma szans na większy kredyt,
 • trzeba szybko znaleźć miejsce do zamieszkania,
 • są kłopoty z uzyskaniem pozwolenia na tradycyjny dom,
 • nie chce się pilnować ekipy budowlanej przez kilkanaście miesięcy,
 • szuka się oryginalnego domku rekreacyjnego,
 • pragnie się rozwinąć swój biznes wynajmując domki letniskowe czy domki mobilne całoroczne, lub wykorzystując je jako mobilne biura.

Bez wątpienia domki mobilne całoroczne, mobilne domki letniskowe czy domki modułowe to ciekawe rozwiązanie. Dlatego nie dziwi ich rosnąca popularność. Dzięki atrakcyjnym cenom wiele osób może sobie pozwolić na gotowy komfortowy domek letniskowy lub domek, w którym można mieszkać cały rok. Producent domków mobilnych Dream Mobile House oferuje kompleksową usługę – od opracowania dopasowanego do indywidualnych potrzeb Klienta projektu domu wyposażonego w kompletną łazienkę i drzwi wewnętrzne w każdym pomieszczeniu, czy nawet stolik kawowy do przetransportowania domku mobilnego w którym można od razu zamieszkać na działkę. Jeśli powierzchnia użytkowa w domkach mobilnych jest dla indywidualnych potrzeb Inwestora zbyt mała, zawsze można zdecydować się na większy domek modułowy. Zachęcamy do kontaktu i zapraszamy do zapoznania się z ofertą domków najwyższej jakości, którą znajdziecie Państwo na dreammobilhouse.pl