Jak wypoziomować domek mobilny?

Jak wypoziomować domek mobilny?

Domek mobilny dostarczany jest na działkę w gotowej formie do zamieszkania. Profesjonalna ekipa transportowa w bezpieczny sposób przewiezie dom pod wskazany adres. Jednym z ostatnich etapów jest posadowienie domku na działce. Producent u którego zamawiany jest dom z pewnością świadczy tę usługę, jeżeli zależy nam na profesjonalnym posadowieniu warto zlecić kompleksowe dostarczenie domu.

Jak przygotować działkę na przyjazd domu?

Producenci domków mobilnych świadczą kompleksowe usługi. Nie tylko zadbają o to, by dom był wykonany w najnowszej technologii, ale również w bezpieczny sposób dostarczą go na naszą działkę. Podczas ostatecznego etapu, można korzystać ze wskazówek producenckich samodzielnie lub zlecić tę czynność profesjonalistom.

Odpowiednie poziomowanie na działce domku to kluczowe zadanie, które zagwarantuje bezpieczne użytkowanie domu. Jak to zrobić? Zapoznaj się z instrukcjami, które otrzymasz podczas zakupu domu i dowiedz się jak przygotować działkę.

Poza przygotowaniem podłoża pod dom, konieczne jest oczyszczenie działki ze wszystkich przeszkód jakie może napotkać podczas wjazdu naczepa z domkiem.

Jak wygląda transport domku mobilnego?

Transport domu mobilnego odbywa się zawsze poprzez profesjonalną firmę transportową. W zależności od wielkości domu, jego ciężaru dobierany jest odpowiedni środek transportu. Każdy przewóz jest ubezpieczony na wypadek jakiejkolwiek kolizji czy szkody.

Firma przyjmująca zlecenie dokonuje planowania trasy. Pod lupę brana jest duża ilość informacji: szerokość drogi, wysokość i szerokość przejazdu, ilość zakrętów oraz napotykane na drodze wiadukty, mosty czy sieci energetyczne. Po ustaleniu trasy firma transportowa otrzymuje zgodę na transport,

Co pomaga w transporcie domu?

Dom mobilny, czyli na kółkach dojeżdża na platformie do granicy działki lub tam, gdzie jest odpowiednia droga dla samochodu z naczepą. W momencie, gdy nie jest możliwy podjazd naczepą, dom mobilny jest ściągany za pomocą ciągnika i na kołach w łatwy sposób dostarczany na wskazane miejsce. Dom jest wyposażony w dyszel, który jest montowany na dowolnej stronie domu, co przekłada się na wygodne połączenie z ciągnikiem.

Fundamenty na działce pod dom mobilny

Każdy dom, również mobilny wymaga odpowiednich fundamentów. To zagwarantuje bezpieczeństwo użytkowników domu oraz pozwoli na wieloletnią żywotność domu. Popularnym rozwiązaniem stosowanym na działkach jest płyta fundamentowa lub bloczki betonowe. Odpowiednie dobrane fundamenty zapewnią stabilizację, wpłyną na komfortowe użytkowanie i ułatwia poziomowanie.

Poziomowanie domu mobilnego

Poziomowanie domu mobilnego odbywa się bezpośrednio po transporcie go na działkę. Profesjonaliści są przygotowani i do pracy są uzbrojeni w:

  • regulowane podpory,
  • bloczki betonowe,
  • lewar,
  • poziomica.

Cały proces poziomowania nie trwa dłużej niż kilka godzin.

Polecane domy mobilne

Domek mobilny a

4+2

42-48m2

10,5/12m x 4m

4+2

42-48m2

10,5/12m x 4/12m

Mobilheim A - ein großes Häuschen mit den Maßen 12×4 m oder 10,5×4 m, mit traditionellem Baukörper, großer Verglasung und einer Mischung aus Holz- und Graphitzubehör. Es gibt eine Vielzahl von Optionen für die Innen- und Außenausführung.

Domek mobilny b

3+2

28-48m2

8/12m x 3,5/4m

3+2

28-48m2

8/12m x 3,5/4m

Mobilheim B - kompaktes kleinstes Modell mit den Maßen 8×3,5 (9×3,5, 9×4), funktionell, praktisch, platzsparend, mit traditionellem Korpus und reinem skandinavischem Design. Es gibt eine Reihe von Optionen für die Innenausstattung und Fassadengestaltung.

Domek mobilny c

4+2

33,2-36,7m2

9,5/10,5m x 3,5m

4+2

33,2-36,7m2

9,5/10,5m x 3,5m

Mobilheim C - ein mittelgroßes Haus mit den Maßen 9,5×3,5 m oder 10,5×3,5 m, praktisch und funktionell, mit einem modernen Design in hellen, klaren Farben. Es gibt eine Vielzahl von Innen- und Außenausführungen.

Domek mobilny d

4+2

44-51m2

10,6/12,2 x 4,2m

4+2

44-51m2

10,6/12,2 x 4,2m

Dom mobilny D - ein 4,2 x 10,6 m oder 4,2 x 12,2 m großes Mobilheim mit modernem Aufbau, Flachdach, großen Glasflächen und Designer-Innenausstattung. Das Design kombiniert Holz oder Holzimitation mit graphitfarbenen Accessoires. Für die Innenausstattung und die Fassade stehen zahlreiche Varianten zur Verfügung.

Domek mobilny e

4+2

42-48m2

10,5/12 x 4m

4+2

42-48m2

10,5/12 x 4m

Dom mobilny E - ein großeß Mobilheim mit den Maßen 10,5×4 m oder 12×4 m, mit moderner Architektur mit vollverglaster Wohnzimmer-Giebelwand, minimalistischem Korpus und Designer-Interieur. Es gibt viele Möglichkeiten der Innen- und Fassadengestaltung.

Jak wypoziomować domek mobilny?

Wypoziomowanie domu mobilnego to trudny proces który najlepiej zlecić profesjonalistom.

Ile trwa poziomowanie domu na działce?

Proces trwa do kilku godzin, w zależności od sprawności ekipy specjalistów.

Jak często należy sprawdzać wypoziomowanie domu mobilnego?

Przynajmniej raz na pół roku warto sprawdzić, czy nie nastąpiły zmiany. Szczególnie przed okresem użytkowania i po zakończeniu sezonu.

de_DE