Domy modułowe

Dream Mobil House

Jesteśmy polskim producentem domów MODUŁOWYCH. Naszą specjalnością jest tworzenie domów mobilnych i domów modułowych spełniających wymagania każdego Klienta. Stawiamy na elastyczność w podejściu do Klienta i solidność wykonania domów. Naszą firmę prowadzimy z sercem i zaangażowaniem, dbając aby nasi Klienci otrzymali najlepszy produkt.

dom modulowy home | Dream Mobil House

Nasi handlowcy chętnie zaprezentują Państwu nasze domki, odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą wybrać dla Was optymalne rozwiązanie – wymarzony dom pasujący do Państwa potrzeb i wymagań. Zapraszamy do naszej firmy, gdzie można obejrzeć wystawę domków pokazowych.

Domy modułowe
Wariant domuPowierzchnia użytkowa domuWymiary domu
Dom modułowy MG1 wariant 1

Warianty wyposażenia domków modułowych

Galeria zdjęć domków modułowych

Czytaj dalej – kliknij tu

Tak popularne w krajach skandynawskich czy Ameryce północnej gotowe domy prefabrykowane powstające z modułów stanowią więc ciekawą alternatywę dla tradycyjnych budynków murowanych na podstawie projektu domu. Zarówno ich jakość, czas realizacji inwestycji, szybki montaż jak i ich cena powodują, że domami modułowymi w ostatnich latach interesuje się coraz więcej osób. Za ich wyborem przemawia wiele zalet, chociaż warto pamiętać o tym, że dom z gotowych elementów ma również swoje wady. Chcesz szybko wybudować dom? Prefabrykowane domy modułowe są obecnie najszybszym sposobem, by wyprowadzić się na swoje. Jak są zbudowane? Jakie mają parametry? Czy można mieszkać w nich komfortowo przez cały rok? Jaka jest ich cena? Jak wygląda proces budowy domów? Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące budowy domów modułowych z prefabrykatów!

Czym różnią się domy prefabrykowane od modułowych?

Bardzo często pojęcia domów prefabrykowanych i modułowych używane są zamiennie. Warto jednak wskazać, że dotyczą one innych technologii budowlanych. Obiekty prefabrykowane to takie domy, które powstają z prefabrykatów tworzonych w fabryce. Te gotowe elementy z prefabrykatów mogą mieć różne formy, na przykład ścian, stropów, dachów, które następnie łączone są na miejscu budowy w dom modułowy całoroczny. Domy modułowe z kolei to domy powstające z gotowych, prefabrykowanych modułów mieszkalnych, najczęściej odpowiadających poszczególnym pomieszczeniom lub grupom pomieszczeń. Dom modułowy całoroczny może być wtedy zbudowany z jednego albo z kilku modułów układanych w różnych konfiguracjach, także piętrowo. Wobec tego nie każdy dom prefabrykowany jest domem modułowym, jednak każdy dom modułowy całoroczny wykonany jest z elementów prefabrykowanych.

Jak zbudowane są domy modułowe?

Wysokiej jakości domy modułowe powstają z gotowych, prefabrykowanych modułów. Do ich wykonania wykorzystuje się różne materiały, co przekłada się również na ich parametry techniczne. Najczęściej spotykane są poniższe rodzaje domów modułowych:

 • Domy z kontenerów, domy kontenerowe,
 • Domy o drewnianej konstrukcji szkieletowej,
 • Domy o stalowej konstrukcji szkieletowej,
 • Domy z żelbetu – żelazobetonu, nazywane też betonowymi,
 • Domy z keramzytobetonu.

Do budowy domów modułów wykorzystuje się następujące elementy:

 • Szkielet. Bazą domu modułowego jest jego szkielet – jest on podstawowym elementem konstrukcyjnym każdego modułu i budowa domu zależna jest od jego rodzaju oraz wykorzystanych materiałów. Na szkielecie domu modułowego osadza się jego ściany, stropy, dach oraz prowadzi się w nim instalacje. W Dream Mobil House szkielet drewniany wykonujemy z certyfikowanego drewna C24.
 • Ściany zewnętrzne. Do wykonania ścian modułów wybiera się często płyty warstwowe, które składają się z łączonych ze sobą materiałów. Te prefabrykaty zawierają one już warstwę materiału izolacyjnego oraz membrany paroizolacyjne i wiatroizolacyjne, by zapewnić odpowiednią termoizolację i ochronę przed czynnikami pogodowymi. Przy budowie domów, do wykonania ścian często wykorzystuje się gotowe panele typu SIP (Structural Insulated Panels), inaczej określane jako warstwowe płyty strukturalne z termoizolacją. Stosowane są też płyty keramzytobetonowe, betonowe czy płyty OSB. Ściany zewnętrzne mogą być pokryte różnymi materiałami elewacyjnymi, na przykład tynkiem cienkowarstwowym, płytami cementowo-drzazgowymi, deską elewacyjną impregnowaną, panelami drewnopodobnymi, blachą. Elewacje te są także wentylowane, co umożliwia ich prawidłowe oddychanie i zapobiega tworzeniu się pleśni. W prefabrykowanych ścianach zewnętrznych wykonane są już otwory pod stolarkę drzwiową i okienną.
 • Izolacja. Aby dom modułowy całoroczny był ciepły, w jego konstrukcji stosuje się materiały termoizolacyjne. Wchodzą one najczęściej w skład wspomnianych wcześniej płyt warstwowych. Ocieplane są nie tylko ściany, ale również podłoga oraz dach. Poziom termoizolacji zależny jest od parametrów wybranego materiału. Dobrze zaizolowany dom modułowy całoroczny może być używany przez cały rok. Przy zamawianiu domu można często wybrać jego poziom izolacji. Lepsza termoizolacja to wyższy koszt zakupu, ale również niższe koszty eksploatacji. Do ocieplania ścian domów modułowych stosuje się materiały jak:
  • Styropian,
  • Pianka poliuretanowa,
  • Wełna mineralna.
 • Ściany wewnętrzne. Ściany wewnętrzne najczęściej wykończone są płytami gipsowo-kartonowymi lub płytami Strama, także odpornymi na wilgoć do stosowania w łazienkach, kuchniach jak płyty Fibo. Mogą być one też pokryte innymi materiałami, na przykład płytkami ceramicznymi, tapetami, okładzinami dekoracyjnymi.
 • Fundament. Nowoczesne domy wykonane w technologii modułowej najczęściej budowane są bez podpiwniczenia. Umieszcza się je na ławach fundamentowych, fundamentach punktowych albo na płycie fundamentowej. Istnieje także możliwość budowy domu modułowego na piwnicy. Podłogi wykańczane są głównie z użyciem paneli winylowych oraz płytek ceramicznych. Warto też wspomnieć o oferowanych przez Dream Mobil House modułowych domach mobilnych. Są to domy, które nie są trwale łączone z gruntem, ale wyposażone są w platformy na kołach. To powoduje, że mogą być przemieszczane.
 • Dach. Prefabrykowane domy modułowe występują w dwóch głównych wariantach zadaszenia – są to głównie dachy płaskie lub dachy dwuspadowe. Dachy również są prefabrykowane i zbudowane warstwowo, wyposażone w ocieplenie oraz w membranę paroizolacyjną. Z zewnątrz dachy budynków modułowych mogą być wykończone różnymi rodzajami pokryć dachowych:
  • Blachodachówka,
  • Blacha na rąbek,
  • Dachówka – ceramiczna, betonowa,
  • Papa,
  • Gonty bitumiczne.
 • Drzwi i okna w domu modułowym. W domkach modułowych otwory pod drzwi i okna wykonuje się już w fabryce. Następnie osadza się w nich stolarkę, dlatego nie musi być ona montowana podczas budowy domu. Wykorzystuje się takie same okna, jak w domach murowanych. Najczęściej stosuje się okna 3-szybowe PCV, które zapewniają bardzo dobrą ochronę przed ucieczką ciepła. Duże przeszklenia w domkach modułowych nie tylko dają łatwy dostęp do naturalnego światła, ale również umożliwiają pasywne ogrzewanie promieniami słonecznymi, co redukuje koszty związane z ogrzewaniem. W domach prefabrykowanych tego rodzaju stosuje się drzwi PCV albo drzwi stalowe. Drzwi mogą być pełne lub przeszklone oraz mieć dostawkę. Istnieje też możliwość kupienia domu modułowego z drzwiami antywłamaniowymi. Przy wejściu może być zamontowane zadaszenie chroniące przed deszczem i słońcem. Wewnętrzne drzwi najczęściej są z płyt MDF.
 • Taras. Niektóre prefabrykowane domy modułowe mają taras. Może on znajdować się na parterze lub na dachu budynku.

Instalacje w domu modułowym

W domach prefabrykowanych tego typu stosowane są wszystkie rodzaje instalacji, które pozwalają na ich komfortowe użytkowanie. W standardzie są poniższe instalacje:

 • Instalacja elektryczna,
 • Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne,
 • Instalacja grzewcza – dotyczy domów całorocznych,
 • Instalacja wodna,
 • Instalacja kanalizacyjna,
 • Instalacja wentylacyjna,
 • Instalacja antenowa, internetowa.

Dodatkowo dom modułowy całoroczny może być wyposażony w poniższe instalacje:

 • Instalacja klimatyzacyjna,
 • Alarm domowy,
 • Instalacja monitoringu.

Budynki modułowe mogą również mieć instalacje OZE – ekologiczne instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii, w tym instalacje fotowoltaiczne do produkcji prądu, panele solarne do ogrzewania wody użytkowej, pompy ciepła.

Najważniejsze parametry domków modułowych

Przy wyborze domu modułowego konieczne jest uwzględnienie kilku kluczowych parametrów:

Powierzchnia zabudowy, powierzchnia użytkowa i wymiary zewnętrzne

W pierwszej kolejności istotne jest sprawdzenie wymiarów domu, które decydują o jego powierzchni zabudowy oraz powierzchni użytkowej. Najmniejsze domy modułowe dostępne w naszej ofercie mają powierzchnię zabudowy wynoszącą 33,76 m2, a ich wymiary zewnętrzne to 6,5 m x 5,1 m. Powierzchnia użytkowa takiego domku to około 25 m2. Największe prefabrykowane domy modułowe mają powierzchnię zabudowy wynoszącą nawet 54 m2, co przekłada się na powierzchnię użytkową na poziomie 71 m2. Wymiary zewnętrzne takiego domu mogą wynosić około 9,1 x 6,1 m. Gotowy projekt domu modułowego dostępny jest w różnych wersjach, różniących się pod kątem wymiarów zewnętrznych i powierzchni użytkowej, co pozwala zaspokoić własne potrzeby mieszkaniowe. Dom modułowy to idealne rozwiązanie nie tylko dla singla, pary, czy seniorów. Jego powierzchnia użytkowa może być wystarczająca nawet dla kilkuosobowej rodziny.

Liczba kondygnacji

Najczęściej domki modułowe są oferowane jako domy parterowe. Dostępne są również domy modułowe piętrowe oraz domy modułowe z antresolą.

Liczba pokojów, ich rozkład i metraż

Przy wyborze domu prefabrykowanego należy także uwzględnić liczbę znajdujących się w nim pokojów, ich rozkład oraz metraż. Mały dom szkieletowy o metrażu 35 m2 może mieścić salon z aneksem kuchennym, łazienkę, korytarz oraz jedną lub dwie sypialnie zależnie od planu wnętrza. W przypadku dużych domów szkieletowych, mających powierzchnię użytkową ponad 120 m2 mogą być to być nawet 4 sypialnie oraz 2 łazienki.

Wysokość wnętrza

Bardzo często domy kontenerowe kojarzone są jako dość niskie, natomiast w rzeczywistości ich stropy mają standardową wysokość lub nawet są jeszcze wyższe niż w domach murowanych. Najczęściej dom modułowy całoroczny ma wysokość wnętrz na poziomie 2,5 m, natomiast w niektórych stropy mają powyżej 3 m. Wybrane pomieszczenia w domach kontenerowych, na przykład łazienki, sypialnie, korytarze, mogą mieć niższą wysokość, na przykład 2,2 m.

Współczynnik przenikania ciepła

Aby korzystanie z domku modułowego nie pociągało za sobą wysokich kosztów eksploatacji, a także było komfortowe w trakcie chłodnych miesięcy, należy zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła materiałów zastosowanych do jego produkcji. Współczynnik przenikania ciepła, określany literą U, obrazuje przenikanie ciepła przez przegrody jak ściany, dachy, fundamenty, okna, drzwi. Im niższy współczynnik przenikania ciepła, tym obiekt jest cieplejszy, co przekłada się również na jego niższy koszt utrzymania. W przypadku budynków modułowych najczęściej spotykany parametr U ścian = 0,20-0,22 W/m2k, U dachu = 0,18 W/m2k, U podłogi = 0,17 W/m2k. Na izolację wpływają głównie zastosowane rodzaje materiałów oraz stolarki okiennej i drzwiowej.

Standard wykończenia

Przy wyborze domu jednorodzinnego modułowego warto też sprawdzić oferowane przez producenta standardy wykończenia. Najczęściej dostępne są dwa standardy – stan deweloperski oraz pod klucz. Standard pod klucz w porównaniu do deweloperskiego obejmuje dodatkowo wyposażenie wnętrza, między innymi:

 • Wykończenie podłóg,
 • Pokrycie ścian płytkami ceramicznymi w łazience, kuchni,
 • Montaż drzwi wewnętrznych,
 • Instalacja ceramiki łazienkowej i armatury,
 • Zabudowa kuchenna na wymiar,
 • AGD do zabudowy,
 • Szafy na wymiar.

Czy w domu modułowym można mieszkać cały rok?

Wysokiej jakości nowoczesne domy modułowe prefabrykowane w całości są oferowane w dwóch wersjach – jako gotowe domy letniskowe oraz domy całoroczne. Gotowe domy modułowe całoroczne są przystosowane do mieszkania w nich przez cały rok. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich materiałów izolacyjnych i ogrzewania zapewniają wysoki komfort również w trakcie zimowych miesięcy. Mają też wszystkie niezbędne pomieszczenia, takie jak salon, kuchnia, lub salon z aneksem kuchennym, łazienka, sypialnia, dzięki czemu są wygodne w użytkowaniu.

Jak ogrzewane są domy kontenerowe?

Całoroczne prefabrykowane domy modułowe wykorzystują różne urządzenia grzewcze, by zapewnić domownikom komfort podczas chłodnych dni. Domy kontenerowe całoroczne mają zazwyczaj zastosowane poniższe rodzaje ogrzewania:

Elektryczne ogrzewanie podłogoweNajczęściej w domach modułowych wykorzystuje się ogrzewanie podłogowe elektryczne w formie folii grzewczych na podczerwień. Są one umieszczane pod panelami podłogowymi i mogą być obsługiwane za pomocą sterowników, przez Wi-Fi.
Grzejniki elektryczneCzęsto stosowane są także grzejniki elektryczne. W domach z ogrzewaniem podłogowym grzejnik montowany jest wtedy w łazience, dzięki czemu pozwala na łatwe suszenie ręczników. Gdy grzejniki elektryczne są w całym domu, często stosuje się modele konwektorowe.
Pompa ciepłaIstnieje możliwość wykorzystania pomp ciepła w domach modułowych. Pompy ciepła zasilane są energią elektryczną. Mogą być one również używane do podgrzewania wody użytkowej. Zazwyczaj wykorzystuje się je w domach o większym metrażu. W przypadku ogrzewania podłogowego elektrycznego, grzejników elektrycznych i pomp ciepła można zastosować panele fotowoltaiczne, które produkują prąd z energii promieniowania słonecznego. Pozwala to na redukcję kosztów ogrzewania.
KozaWolnostojący piec, kominek, określany potocznie jako koza, również może być wykorzystany w domu modułowym. Komin wyprowadza się przez ścianę lub sufit budynku. Konieczne jest też zastosowanie ognioodpornych materiałów na podłodze, ścianach i suficie przy kominku. Warto jednak pamiętać o tym, że piec tego typu nie powinien być jedynym źródłem ogrzewania, zwłaszcza w domu o większym metrażu. Sprawdzi się jednak dobrze jako dodatkowe źródło ciepła w okresach przejściowych i w trakcie mroźnej zimy.
Klimatyzator z opcją grzaniaNowoczesne klimatyzatory z funkcją grzania również wykorzystywane są do ogrzewania domków modułowych. Mogą być wtedy używane przez cały rok – do chłodzenia latem i grzania zimą.
Kocioł gazowyJeśli dom modułowy montowany jest na działce z dostępnym przyłączem gazowym, w budynku można zainstalować kocioł gazowy. Gaz może być używany do ogrzewania domu, podgrzewania wody użytkowej, gotowania.

Na jakiej działce można postawić dom modułowy?

Działkę najlepiej dobrać indywidualnie pod dom modułowy całoroczny czy dom letniskowy. Jakie powinna ona spełniać warunki?

Powierzchnia działki a powierzchnia użytkowa domu

Kluczowe znaczenie ma powierzchnia działki, która powinna być dopasowana do powierzchni zabudowy domu jednorodzinnego. W pierwszej kolejności trzeba uwzględnić odległość budynku od granicy działki. Prawo budowlane wskazuje, że dom powinien być zbudowany w poniższych odległościach:

 • 4 m – dotyczy ścian z oknami lub drzwiami zwróconymi w stronę granicy działki,
 • 3 m – dotyczy ścian bez okien i drzwi zwróconych w stronę granicy działki.

W określonych przypadkach możliwa jest budowa domu bliżej granicy działki, w odległości 1,5 m, gdy pozwala na to Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) lub działka ma szerokość do 16 m. Odległość ta dotyczy ścian bez drzwi i okien. Należy także uwzględnić orientację budynku na strony świata. Duże przeszklenia w pomieszczeniach dziennych powinny być zwrócone w kierunku południowym, natomiast pomieszczenia gospodarcze, sypialnie, łazienki powinny znajdować się od strony północnej.

Ukształtowanie i grunt działki

Najlepiej, aby była ona płaska, ponieważ pochylenie terenu utrudni budowę. Grunt na działce pod budowę domu modułowego nie powinien być też podmokły.

Droga dojazdowa

Działka, na której planujemy wybudowanie domu, musi mieć drogę dojazdową. Jako że w przypadku budynków modułowych moduły budynku dowożone są na plac budowy samochodami ciężarowymi i montowane z użyciem dźwigów, duże znaczenie mają szerokość i stan drogi dojazdowej. Dzięki temu dowóz i montaż budynku odbędą się bezproblemowo.

Dostęp do mediów

Działka powinna być uzbrojona przed rozpoczęciem budowy domu. Niezbędny będzie dostęp do prądu, a wygodę zapewnią przyłącze wody oraz kanalizacja. Warto z wyprzedzeniem przeprowadzić formalności i prace związane z przyłączami mediów, gdy działka nie została jeszcze uzbrojona.

MPZP, decyzja o warunkach zabudowy

Przy wyborze działki pod budowę domu jednorodzinnego konieczne jest również uwzględnienie zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla danego terenu. Zgodnie z ustawą prawo budowlane w dokumencie tym znaleźć można informacje dotyczące:

 • Nieprzekraczalnych linii zabudowy,
 • Wysokości budynku i liczby pięter,
 • Kąta nachylenia dachu i rodzaju pokrycia dachowego,
 • Wysokości ogrodzenia,
 • Dojazdu do nieruchomości,
 • Otoczenia nieruchomości.

Jeśli dla danego terenu nie uchwalono Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, konieczne będzie wystąpienie o decyzję o warunkach zabudowy.

Zalety i wady domów modułowych

Prefabrykowane domy modułowe całoroczne mają wiele zalet, ale przed zdecydowaniem się na taką inwestycję trzeba też uwzględnić ich wady. Jakie są główne zalety i wady budownictwa modułowego?

 • Zarówno letniskowe, jak i całoroczne domy modułowe są szybkie w budowie. Budowa domu modułowego jest zwykle o 30% krótsza od domu wznoszonego technologią tradycyjną. Budowa domu w fabryce trwa od 2 do 6 miesięcy, natomiast montaż na działce to na ogół 2-7 dni, zależnie od wybranego projektu, liczby modułów, pracowników uczestniczących w budowie domu.
 • Montaż budynku modułowego jest możliwy przez cały rok, są bez znaczenia warunki atmosferyczne. Zmontowanie domu modułowego na placu budowy jest możliwe nawet w ciągu jednego dnia, również w miesiącach zimowych. Jeśli jednak chcemy mieć dom w ciągu jednego dnia należy pamiętać o tym, by wcześniej wykonać niezbędne prace związane z przygotowaniem fundamentów pod dom modułowy całoroczny.
 • W przypadku domów modułowych do wyboru są różne gotowe projekty domów. Producent domów modułowych Dream Mobil House prezentuje wiele wariantów projektów, dlatego Klienci mogą dobrać je do swoich preferencji, potrzeb, posiadanego budżetu, działki. Są to niewielkie obiekty o metrażu 35 m2, ale również większe obiekty mające powyżej 100 m2, które będą dobrym wyborem dla rodziny. Dom modułowy z gotowych elementów może mieć też różne rozkłady wnętrz, czy dodatkowe tarasy.
 • Można wybrać materiały i instalacje do budynku modułowego. Producent domów modułowych DMH umożliwia wybór materiałów z katalogu, na przykład lepszego ocieplenia, innego materiału elewacyjnego czy dodatkowych instalacji w budynku. Różne rodzaje materiałów i instalacji do wyboru powodują, że klient może dostosować dom modułowy całoroczny do własnych preferencji.
 • Dom modułowy całoroczny może być wykonany pod klucz. Producent domów modułowych z prefabrykatów Dream Mobil House umożliwia również skorzystanie ze standardu pod klucz. Standard pod klucz pozwala na zamówienie wyposażenia domu – zabudowy na wymiar, wykończenia ścian, podłóg, obejmuje montaż drzwi wewnętrznych oraz inne prace, zależnie od wybranego pakietu. Ten rodzaj standardu polecany jest dla osób, które chcą jak najszybciej przeprowadzić się do swojego nowego domu.
 • W domu modułowym można mieszkać przez cały rok. Dzięki temu, że gotowe domy modułowe całoroczne są izolowane i wyposażone w instalacje grzewcze, mogą być używane jako energooszczędne domy całoroczne. Zastosowane w domach modułowych rozwiązania pozwalają na uzyskanie wysokiego komfortu cieplnego i niskich kosztów utrzymania.
 • Dom modułowy całoroczny nie wymaga pozwolenia na budowę. Aby wybudować dom modułowy całoroczny, nie trzeba ubiegać się o pozwolenie na budowę. Zamiast formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę wystarczy jedynie procedura zgłoszenia budowy. Zgłoszenie budowy polega na wniesieniu do urzędu niezbędnych dokumentów – ograniczonych w porównaniu do uzyskania pozwolenia na budowę. Kiedy nie jest wymagane pozwolenie, do prowadzenia robót można przystąpić po 21 dniach od momentu zgłoszenia budowy, gdy urząd w tym czasie nie wniesie sprzeciwu.
 • Budynek modułowy całoroczny może być łatwo rozbudowany o nowe gotowe moduły. Istnieje możliwość powiększenia posiadanego już domu modułowego o kolejne gotowe moduły. Mogą być one dostawione z boku lub ustawione na sobie. Najlepiej zdecydować się na zamówienie dodatkowych modułów u producenta obecnie użytkowanego domu.
 • Modułowe domy całoroczne mogą służyć przez lata. Gotowe domy modułowe budowane z użyciem nowoczesnych materiałów są praktycznie tak samo wytrzymałe jak budynki murowane. To powoduje, że są one wartą uwagi alternatywą dla tradycyjnego budownictwa jednorodzinnego. Producent domów modułowych Dream Mobil House udziela na nie również wieloletnich gwarancji, dzięki czemu w razie pojawienia się usterek można liczyć na ich bezpłatną naprawę.
 • Można zdemontować dom modułowy całoroczny i przenieść go w inne miejsce. Atutem budynków modułowych jest również możliwość ich łatwego demontażu, a następnie przeniesienia w inną lokalizację. Jeszcze prostsze jest przeniesienie prefabrykowanych domów mobilnych, które umieszczane są na platformie z kołami. Wtedy dom modułowy całoroczny nie jest trwale łączony z podłożem, więc nie wymaga on czasochłonnego demontażu, poza podłączeniem mediów.
 • Coraz popularniejsze w ostatnich latach budynki modułowe są tanie utrzymaniu. Koszty związane z utrzymaniem budynków modułowych nie są wysokie. Są one porównywalne z domami murowanymi budowanymi według nowoczesnych technologii, ponieważ te budynki mieszkalne mogą być też energooszczędne. Aby utrzymanie domu było jeszcze tańsze, zwłaszcza w okresie zimowym, warto zwrócić uwagę na jego ocieplenie oraz na sposób jego ogrzewania. Dodatkową redukcję kosztów umożliwia zastosowanie instalacji OZE, na przykład paneli fotowoltaicznych na dachu budynku, które pozwalają na produkcję energii elektrycznej.
 • Budowa domu modułowego jest na ogół tańsza niż budowa domu murowanego. Wybierając dom modułowy całoroczny z prefabrykatów zwykle możemy liczyć na niższe koszty niż budowa domu murowanego o takim samym metrażu.
 • Dostępna jest ograniczona liczba projektów domków modułowych. Minusem budownictwa modułowego jest ograniczona liczba projektów. Zwykle w ofercie producentów można znaleźć jeden projekt domu lub kilkanaście projektów domów, na ogół domy parterowe. Istnieje możliwość wykonania budynku modułowego na indywidualne zamówienie, jednak związane jest to z wyższymi kosztami niż w przypadku projektów gotowych.
 • Energooszczędne domy modułowe całoroczne i letniskowe oferuje nadal niewielu wykonawców. Popularność budynków modułowych rośnie, natomiast nadal nie są one tak często wybierane, jak budynki murowane. Ograniczona liczba wykonawców oznacza mniejszy wybór projektów, dłuższy czas oczekiwania na własny dom modułowy całoroczny, a także wyższe ceny transportu, gdy w okolicy nie działa żadna firma zajmująca się produkcją takich domów.
 • Gotowy dom modułowy całoroczny wymaga ciężkich maszyn do przewozu i montażu. Nowoczesne budynki modułowe z połączonych w fabryce prefabrykatów dowożone są na plac budowy za pomocą samochodów ciężarowych, a następnie montowane z wykorzystaniem dźwigów. Oznacza to konieczność posiadania odpowiedniej drogi dojazdowej na parcelę. Trzeba również liczyć się z ryzykiem zniszczenia nawierzchni na działce ze względu na wykorzystanie ciężkiego sprzętu podczas prac.
 • Koszt transportu domu modułowego na terenie całej polski i Europy zależy od odległości i może być kosztowny. Gdy w okolicy nie działa firma zajmująca się produkcją takich domów, a budynki mieszkalne trzeba przewieźć na większą odległość, wtedy trzeba doliczyć wyższy koszt transportu modułów.

Ile kosztuje dom modułowy i od czego zależy cena domu?

Gotowe domy prefabrykowane Dream Mobile House mają na ogół niższe ceny w porównaniu do budowy domów w technologii tradycyjnej, przy czym wpływa na to szereg czynników. Cena wymarzonego domu modułowego zależna jest głównie od:

 • Tego jaki model domu wybierzemy,
 • Powierzchnia użytkowa,
 • Zastosowanych materiałów,
 • Rodzaju instalacji,
 • Standardu wykończenia,
 • Odległości do transportu domu.

Najczęściej 1 m2 domu prefabrykowanego modułowego to wydatek 3,5-4 tys. zł. Cena ta dotyczy domów letniskowych lub całorocznych z gotowych projektów bez wykończenia ich pod klucz. W przypadku projektów indywidualnych oraz domów szkieletowych w standardzie pod klucz ceny wynoszą ponad 5 tys. zł za m2. Zazwyczaj mały dom modułowy całoroczny o metrażu 35 m2 jest wydatkiem rozpoczynającym się od 100 tys. zł. Więcej kosztuje dom modułowy całoroczny. Z kolei większe budynki modułowe o metrażu 60-120 m2 kosztują od około 150 tys. zł do 300 tys. zł. Aby uzyskać dokładne informacje ile kosztuje dom modułowy całoroczny lub dom letniskowy prosimy o kontakt. Budynek prefabrykowany z drewna od Dream Mobil House to szybka realizacja i możliwość transportu na terenie całej polski.