Jak wypoziomować domek mobilny?

Jak wypoziomować domek mobilny?

Domek mobilny dostarczany jest na działkę w gotowej formie do zamieszkania. Profesjonalna ekipa transportowa w bezpieczny sposób przewiezie dom pod wskazany adres. Jednym z ostatnich etapów jest posadowienie domku na działce. Producent u którego zamawiany jest dom z pewnością świadczy tę usługę, jeżeli zależy nam na profesjonalnym posadowieniu warto zlecić kompleksowe dostarczenie domu.

Jak przygotować działkę na przyjazd domu?

Producenci domków mobilnych świadczą kompleksowe usługi. Nie tylko zadbają o to, by dom był wykonany w najnowszej technologii, ale również w bezpieczny sposób dostarczą go na naszą działkę. Podczas ostatecznego etapu, można korzystać ze wskazówek producenckich samodzielnie lub zlecić tę czynność profesjonalistom.

Odpowiednie poziomowanie na działce domku to kluczowe zadanie, które zagwarantuje bezpieczne użytkowanie domu. Jak to zrobić? Zapoznaj się z instrukcjami, które otrzymasz podczas zakupu domu i dowiedz się jak przygotować działkę.

Poza przygotowaniem podłoża pod dom, konieczne jest oczyszczenie działki ze wszystkich przeszkód jakie może napotkać podczas wjazdu naczepa z domkiem.

Jak wygląda transport domku mobilnego?

Transport domu mobilnego odbywa się zawsze poprzez profesjonalną firmę transportową. W zależności od wielkości domu, jego ciężaru dobierany jest odpowiedni środek transportu. Każdy przewóz jest ubezpieczony na wypadek jakiejkolwiek kolizji czy szkody.

Firma przyjmująca zlecenie dokonuje planowania trasy. Pod lupę brana jest duża ilość informacji: szerokość drogi, wysokość i szerokość przejazdu, ilość zakrętów oraz napotykane na drodze wiadukty, mosty czy sieci energetyczne. Po ustaleniu trasy firma transportowa otrzymuje zgodę na transport,

Co pomaga w transporcie domu?

Dom mobilny, czyli na kółkach dojeżdża na platformie do granicy działki lub tam, gdzie jest odpowiednia droga dla samochodu z naczepą. W momencie, gdy nie jest możliwy podjazd naczepą, dom mobilny jest ściągany za pomocą ciągnika i na kołach w łatwy sposób dostarczany na wskazane miejsce. Dom jest wyposażony w dyszel, który jest montowany na dowolnej stronie domu, co przekłada się na wygodne połączenie z ciągnikiem.

Fundamenty na działce pod dom mobilny

Każdy dom, również mobilny wymaga odpowiednich fundamentów. To zagwarantuje bezpieczeństwo użytkowników domu oraz pozwoli na wieloletnią żywotność domu. Popularnym rozwiązaniem stosowanym na działkach jest płyta fundamentowa lub bloczki betonowe. Odpowiednie dobrane fundamenty zapewnią stabilizację, wpłyną na komfortowe użytkowanie i ułatwia poziomowanie.

Poziomowanie domu mobilnego

Poziomowanie domu mobilnego odbywa się bezpośrednio po transporcie go na działkę. Profesjonaliści są przygotowani i do pracy są uzbrojeni w:

  • regulowane podpory,
  • bloczki betonowe,
  • lewar,
  • poziomica.

Cały proces poziomowania nie trwa dłużej niż kilka godzin.

Polecane domy mobilne

Domek mobilny a

4+2

42-48m2

10,5/12m x 4m

4+2

42-48m2

10,5/12m x 4/12m

Dom mobilny A – duży domek o tradycyjnej bryle, z dużymi przeszkleniami, mix drewna i grafitowych dodatków. Dostępnych jest wiele wariantów wnętrza i wykończenia elewacji.

Domek mobilny b

3+2

28-48m2

8/12m x 3,5/4m

3+2

28-48m2

8/12m x 3,5/4m

Dom mobilny B – kompaktowy najmniejszy model. Funkcjonalny, praktyczny, nie zajmujący dużo miejsca, o tradycyjnej bryle i czystej skandynawskiej stylistyce. Dostępnych jest wiele wariantów wnętrza i wykończenia elewacji.

Domek mobilny c

4+2

33,2-36,7m2

9,5/10,5m x 3,5m

4+2

33,2-36,7m2

9,5/10,5m x 3,5m

Dom mobilny C – średniej wielkości domek. Praktyczny, funkcjonalny, o nowoczesnej stylistyce, utrzymany w jasnych czystych barwach. Dostępnych jest wiele wariantów wnętrza i wykończenia elewacji.

Domek mobilny d

4+2

44-51m2

10,6/12,2 x 4,2m

4+2

44-51m2

10,6/12,2 x 4,2m

Dom mobilny D – duży domek o nowoczesnej bryle z płaskim dachem i dużymi przeszkleniami, oraz z designerskim wnętrzem. Domek utrzymany w stylistyce łączącej drewno (lub imitację drewna) z grafitowymi dodatkami. Dostępnych jest wiele wariantów wnętrza i wykończenia elewacji.

Domek mobilny e

4+2

42-48m2

10,5/12 x 4m

4+2

42-48m2

10,5/12 x 4m

Dom mobilny E – duży domek o nowoczesnej architekturze z całkowicie szklaną ścianą szczytową salonu, o minimalistycznej bryle i designerskim wnętrzu. Dostępnych jest wiele wariantów wnętrza i wykończenia elewacji.

Jak wypoziomować domek mobilny?

Wypoziomowanie domu mobilnego to trudny proces który najlepiej zlecić profesjonalistom.

Ile trwa poziomowanie domu na działce?

Proces trwa do kilku godzin, w zależności od sprawności ekipy specjalistów.

Jak często należy sprawdzać wypoziomowanie domu mobilnego?

Przynajmniej raz na pół roku warto sprawdzić, czy nie nastąpiły zmiany. Szczególnie przed okresem użytkowania i po zakończeniu sezonu.

pl_PL