Czy można zbudować domek mobilny według własnego projektu?

Czy można zbudować domek mobilny według własnego projektu?

Wybór domu to ważne zadanie przed którym stoi niejeden Inwestor. Dom letniskowy, tak samo jak dom tradycyjny musi spełniać określone funkcje, odpowiadać na potrzeby ich użytkowników, a co najważniejsze pojawienie się go na działce musi być zgodne z przepisami. Każda działka ma inne parametry, więc dom dopasowujemy do posesji na której będzie stał. Gotowe domy mogą nie zawsze spełniać oczekiwania i dobrym rozwiązaniem jest zakup domu zaprojektowanego według własnej koncepcji.

Indywidualny projekt domu mobilnego

Producenci domów za najważniejszy cel stawiają sobie zadowolenie właścicieli z zakupionego domu. Jeżeli spośród wszystkich ofert gotowych domów do zamieszkania nie znajdziemy tego, który jest idealny na naszą działkę, zawsze możemy zwrócić się do producenta z prośbą o stworzenie domu zgodnie z naszymi potrzebami. Indywidualny projekt może uwzględnić preferencje i dom będzie odzwierciedleniem naszego wyobrażenia o idealnym wnętrzu. Domy na kółkach można użytkować całorocznie, dlatego warto zaplanować wnętrza tak, by bez względu na porę roku wygodnie czuć się we wnętrzach.

Zalety domku mobilnego wg własnej koncepcji

Domy letniskowe nie mogą odbiegać funkcjonalnością od tradycyjnego domu, dlatego już na etapie projektowania warto przemyśleć układ i wielkość pomieszczeń jakie będą nam potrzebne do komfortowego życia. Czym jest indywidualny projekt i czy na pewno to dobre rozwiązanie? Jakie są zalety zakupu domu na zamówienie? Oto niektóre z nich:

  • unikatowy efekt końcowy – domek będzie jedyny w swoim rodzaju,
  • odpowiedni projekt wpłynie korzystnie na wygląd działki, podniesie jej wartość,
  • rzeczywisty wpływ na wybór materiałów i technologicznych rozwiązań,
  • możliwość dostosowania domu do osób niepełnosprawnych,
  • uzyskanie optymalnych parametrów izolacyjnych,
  • wpływ na wybór elewacji, drzwi, oświetlenia, mebli.

Jak zaplanować swój domek mobilny?

Domy mobilne to popularne rozwiązania wśród Inwestorów. Producenci otwarci są na projektowanie pod konkretne życzenia. W swojej ofercie mają domy gotowe już do zakupu jak i te, które dopiero powstają po złożonym zamówieniu. Jakie rzeczy podlegają indywidualnym ustaleniom? Z pewnością warto porozmawiać na ten temat z producentem, który w oparciu o doświadczenie doradzi nam jakie rozwiązania będą łatwe do zrealizowania. I tak w pierwszej kolejności musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, ile osób będzie przebywało w domku – ta wiedza przełoży się na metraż domu, układ pomieszczeń, ilość łóżek, szaf. Kolejno warto uzmysłowić sobie, czy dom będzie użytkowany tylko w okresie letnim, czy może również w okresie chłodniejszych dni i nocy. To wpłynie na wyposażenie domku oraz odpowiednią izolację – inaczej ocieplany jest budynek użytkowany w wakacje, gdy dni są słoneczne są dłuższe, a inaczej gdy za oknem pada śnieg. Ostateczne decyzje to również wybór detali takich jak kolor elewacji, wielkość i rodzaj okien.

O czym nie możemy zapomnieć podczas projektowania domu?

Żeby nasz dom był wygodny i bezpieczny, warto zaufać specjalistom. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu zaprojektowany dom będzie spełniał normy budowlane. To od nich będzie zależała jakość wykończenia domu. Warto wybrać firmy z wieloletnim doświadczeniem, których pozycja na rynku daje gwarancję słuszności wyborów. Jeżeli mamy wątpliwości, czy nasze pomysły są dobre, po rozmowie z konstruktorami nabierzemy pewności. Bądźmy otwarci na ich pomysły i doradztwo – to te osoby mają na swoim koncie wiele sukcesów. Znają specyfikę domów mobilnych, wiedzą które materiały są najtrwalsze i które z nich sprawdzą się w danych warunkach pogodowych.

Polecane domki mobilne

Domek mobilny a

4+2

42-48m2

10,5/12m x 4m

4+2

42-48m2

10,5/12m x 4/12m

Mobilheim A - ein großes Häuschen mit den Maßen 12×4 m oder 10,5×4 m, mit traditionellem Baukörper, großer Verglasung und einer Mischung aus Holz- und Graphitzubehör. Es gibt eine Vielzahl von Optionen für die Innen- und Außenausführung.

Domek mobilny b

3+2

28-48m2

8/12m x 3,5/4m

3+2

28-48m2

8/12m x 3,5/4m

Mobilheim B - kompaktes kleinstes Modell mit den Maßen 8×3,5 (9×3,5, 9×4), funktionell, praktisch, platzsparend, mit traditionellem Korpus und reinem skandinavischem Design. Es gibt eine Reihe von Optionen für die Innenausstattung und Fassadengestaltung.

Domek mobilny c

4+2

33,2-36,7m2

9,5/10,5m x 3,5m

4+2

33,2-36,7m2

9,5/10,5m x 3,5m

Mobilheim C - ein mittelgroßes Haus mit den Maßen 9,5×3,5 m oder 10,5×3,5 m, praktisch und funktionell, mit einem modernen Design in hellen, klaren Farben. Es gibt eine Vielzahl von Innen- und Außenausführungen.

Domek mobilny d

4+2

44-51m2

10,6/12,2 x 4,2m

4+2

44-51m2

10,6/12,2 x 4,2m

Dom mobilny D - ein 4,2 x 10,6 m oder 4,2 x 12,2 m großes Mobilheim mit modernem Aufbau, Flachdach, großen Glasflächen und Designer-Innenausstattung. Das Design kombiniert Holz oder Holzimitation mit graphitfarbenen Accessoires. Für die Innenausstattung und die Fassade stehen zahlreiche Varianten zur Verfügung.

Domek mobilny e

4+2

42-48m2

10,5/12 x 4m

4+2

42-48m2

10,5/12 x 4m

Dom mobilny E - ein großeß Mobilheim mit den Maßen 10,5×4 m oder 12×4 m, mit moderner Architektur mit vollverglaster Wohnzimmer-Giebelwand, minimalistischem Korpus und Designer-Interieur. Es gibt viele Möglichkeiten der Innen- und Fassadengestaltung.

Jak długo trwa budowa domu mobilnego?

Większość producentów ma w swojej ofercie domy gotowe do zakupu, ale dla osób o specjalnych życzeniach proces powstawania domu może trwać nieco dłużej. W zależności od ilości zmian względem pierwotnego projektu czas oczekiwania może wynosić od 3 do 6 miesięcy. Indywidualny projekt to szereg zmian które muszą zostać wprowadzone i prawidłowo zaplanowane. Dokładny termin realizacji zostanie podany przez producenta po złożeniu konkretnej specyfikacji zamówienia.

Czy projektowanie domku według własnej koncepcji jest możliwe?

Producenci domów mobilnych przygotowali możliwość wprowadzania zmian w projektach.

Jak długo trwa produkcja domu mobilnego?

Proces jest uzależniony od wielu czynników. Trwa zazwyczaj od 2 do 6 miesięcy.

Jak można spersonalizować wygląd domku?

Personalizacji podlega: elewacja, oświetlenie, stolarka okienna, kolor dachu i rodzaj izolacji.

de_DE