Czy z domku mobilnego można korzystać w zimie?

Czy z domku mobilnego można korzystać w zimie?

Odpoczynek potrzebny jest nam zawsze, bez względu na porę roku. Odpowiednia regeneracja wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Dla wielu osób rozpoczęcie sezonu jesiennego wiąże się z zakończeniem wyjazdów weekendowych do swojego ulubionego domku letniskowego. Obecnie producenci domów mobilnych zadbali o rozwiązania technologiczne, które pozwalają korzystać również z domów w okresie jesiennym i chłodnych zimowych dniach. Poznaj jakie rozwiązania stosowane są w domach, by móc korzystać z niego również w zimie.

Czy domek mobilny może być użytkowany w czasie zimy?

Domki na kółkach czy domy modułowe zyskują na popularności ponieważ cechuje je nowoczesny design, dbałość o wykończenie, wysoka jakość materiałów wykończeniowych oraz atrakcyjna cena zakupu. Producenci w swojej ofercie domów przygotowali różne sposoby na dostarczenie ciepła. Najpopularniejsze i zarazem jedno z najprostszych wariantów to ogrzewanie elektryczne. Odpowiednie zaplanowanie grzejników pozwoli na równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz budynku. Jeżeli właściciele będą zainteresowani alternatywnymi metodami ogrzewania domu, można pomyśleć o ogrzewaniu gazowym lub piecykiem wolnostojącym.

Polecane domy mobilne

Domek mobilny a

4+2

42-48m2

10,5/12m x 4m

Od 199 137 zł*

4+2

42-48m2

10,5/12m x 4/12m

Od 199 137 zł*

Dom mobilny A – duży domek o tradycyjnej bryle, z dużymi przeszkleniami, mix drewna i grafitowych dodatków. Dostępnych jest wiele wariantów wnętrza i wykończenia elewacji.

Domek mobilny b

3+2

28-48m2

8/12m x 3,5/4m

Od 155 595 zł*

3+2

28-48m2

8/12m x 3,5/4m

Od 155 595 zł*

Dom mobilny B – kompaktowy najmniejszy model. Funkcjonalny, praktyczny, nie zajmujący dużo miejsca, o tradycyjnej bryle i czystej skandynawskiej stylistyce. Dostępnych jest wiele wariantów wnętrza i wykończenia elewacji.

Domek mobilny c

4+2

33-36m2

9,5/10,5m x 3,5m

Od 189 666 zł*

4+2

33-36m2

9,5/10,5m x 3,5m

Od 189 666 zł*

Dom mobilny C – średniej wielkości domek. Praktyczny, funkcjonalny, o nowoczesnej stylistyce, utrzymany w jasnych czystych barwach. Dostępnych jest wiele wariantów wnętrza i wykończenia elewacji.

Domek mobilny d

4+2

44-51m2

10,6/12,2 x 4,2m

Od 228 411 zł*

4+2

44-51m2

10,6/12,2 x 4,2m

Od 228 411 zł*

Dom mobilny D – duży domek o nowoczesnej bryle z płaskim dachem i dużymi przeszkleniami, oraz z designerskim wnętrzem. Domek utrzymany w stylistyce łączącej drewno (lub imitację drewna) z grafitowymi dodatkami. Dostępnych jest wiele wariantów wnętrza i wykończenia elewacji.

Domek mobilny e

4+2

42-48m2

10,5/12 x 4m

Od 229 518 zł*

4+2

42-48m2

10,5/12 x 4m

Od 229 518 zł*

Dom mobilny E – duży domek o nowoczesnej architekturze z całkowicie szklaną ścianą szczytową salonu, o minimalistycznej bryle i designerskim wnętrzu. Dostępnych jest wiele wariantów wnętrza i wykończenia elewacji.

* Podana cena dotyczy najmniejszego wariantu domu mobilnego w standardzie BASIC i zawiera 23% VAT.

Jakie ogrzewanie wybrać do domu mobilnego?

Właściciele domów mają do wyboru różne metody ogrzewania domu. Każdy dom jest tak zaprojektowany, by użytkownicy w łatwy i szybki sposób ogrzali pomieszczenia. Ogrzewanie elektryczne sprawdza się wtedy, gdy mamy możliwość podłączenia naszego domu do sieci energetycznej. Niektórzy właściciele kupują swoje domki i wiedzą, że nigdy nie będą mogli mieć dostępu do prądu. Wówczas wybierają ogrzewanie gazowe lub tradycyjny kominek. Ogrzewanie dobierane jest zawsze do możliwości technicznych domku i działki.

Rodzaje ogrzewania domku mobilnego

Domki mobilne zazwyczaj są niewielkich rozmiarów, dlatego każde ogrzewanie świetnie sprawdzi się w okresie jesiennych wieczorów czy zimowych dni. Ogrzewanie elektryczne – najłatwiejsze w montażu jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Grzejniki wystarczy podłączyć do instalacji elektrycznej w domu. Ogrzewanie gazowe – jest możliwe, nawet jeżeli nie dostępu do gazu z sieci. Wystarczy zakupić zbiornik, umieścić go w niewielkiej odległości od domu. Pamiętajmy, by dobrać jego wielkość i rodzaj. Jeżeli planujemy korzystać z domku letniskowego w okresie zimowym tylko od czasu do czasu, można zainstalować również w domu kominek. Wybierzmy miejsce w pomieszczeniu, by kominek dodał uroku i ciepła. Jeżeli planujemy jednodniowe pobyty w domku w czasie zimy bez nocowania, możemy zastosować również promienniki podczerwieni. Ogrzewają one w sposób ukierunkowany miejsce w którym przebywamy. Najczęściej spotykamy takie grzejniki na tarasach w restauracjach, ale w domach również spełniają swoją rolę.

Z czego zrobione są domy mobilne?

Producenci domów dążą do tego, by ich domy były produkowane z jak najlepszych materiałów. Wiedzą, że użycie wysoko jakościowych materiałów przełoży się na długowieczność domów. Producenci oraz projektanci zastosowali najnowsze rozwiązania co wpłynęło na najwyższą jakość użytkowania domów. Jakie materiały zostały użyte przy produkowaniu domu mobilnego?

  • wełna mineralna lub wełna drzewna – izolator ciepła, izolacja akustyczna,
  • elewacja z paneli, które odpowiednio zabezpieczają dom przed zmienną pogodą,
  • odpowiednia konstrukcja dachu chroni przez opadami,
  • podwójne okna – pozwalają uniknąć strat ciepła.

Czy dom mobilny jest ogrzewany?

Jeżeli użytkownik będzie chciał korzystać z domu w okresie zimowym należy ogrzać dom technologią najbardziej odpowiednią.

Jakie ogrzewanie wybrać do domku mobilnego?

Ogrzewanie dobierane jest do wielkości domu i możliwości technicznej.

Czy z domku mobilnego można korzystać w zimie?

Domy mobilne są wyposażone w ogrzewanie, które pozwoli na użytkowanie domu również gdy za oknem jest minusowa temperatura.