Projekt domku mobilnego: jaki wybrać?

Projekt domku mobilnego: jaki wybrać?

Urlop, wakacje i czas wolny od pracy to czas relaksu i odpoczynku. Pobyt we własnym domku na działce to atrakcyjna wakacyjna alternatywa. Wakacje w domu na kółkach to świetne rozwiązanie zarówno dla singli jak i rodzin z dziećmi. Dla tych, którzy niosą się z zamiarem kupna domu na własność mamy kilka podpowiedzi jak wybrać najlepszy projekt.

Jak wybrać domek mobilny?

Czym kierować się podczas wyboru domu? Na co warto zwrócić uwagę wybierając projekt domu? Obecnie na rynku jest szeroka oferta zarówno nowych domów, które powstają na zamówienie jak i tych już wyprodukowanych, gotowych do zamieszkania. Czy poza stroną wizualną, warto by dom również funkcjonalny i miał praktyczne rozwiązania? Oczywiście, że najlepszym rozwiązaniem jest, by dom był naszą wizytówką oraz azylem w którym z przyjemnością spędzimy czas wolny z rodziną i przyjaciółmi. Warto określić swoje możliwości finansowe i na podstawie tego wybrać dom, który będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Polecane domy mobilne

Domek mobilny a

4+2

42-48m2

10,5/12m x 4m

4+2

42-48m2

10,5/12m x 4/12m

Mobile house A - a large house, sized 12×4 m or 10.5×4, with a traditional shape, with large glazing, a mix of wood and graphite accessories. Many variants of the interior and facade finish are available.

Domek mobilny b

3+2

28-48m2

8/12m x 3,5/4m

3+2

28-48m2

8/12m x 3,5/4m

Mobile house B - compact, the smallest model, with dimensions of 8×3.5 (9×3.5, 9×4), functional, practical, not taking up much space, with a traditional shape and pure Scandinavian style. Many variants of the interior and facade finish are available.

Domek mobilny c

4+2

33,2-36,7m2

9,5/10,5m x 3,5m

4+2

33,2-36,7m2

9,5/10,5m x 3,5m

Mobile house C - a medium-sized house with dimensions of 9.5×3.5 m or 10.5×3.5 m, practical, functional, with a modern style, kept in bright, clean colors. Many variants of the interior and facade finish are available.

Domek mobilny d

4+2

44-51m2

10,6/12,2 x 4,2m

4+2

44-51m2

10,6/12,2 x 4,2m

Dom mobilny D - a large house with dimensions of 4.2 x 10.6 m or 4.2 x 12.2 m, with a modern block with a flat roof and large glazing, and with a designer interior. The house is designed in a style combining wood or wood imitation with graphite accessories. Many variants of the interior and facade finish are available.

Domek mobilny e

4+2

42-48m2

10,5/12 x 4m

4+2

42-48m2

10,5/12 x 4m

Dom mobilny E - a large house with dimensions of 10.5×4 m or 12×4 m, with modern architecture with a completely glass gable wall of the living room, with a minimalist shape and designer interior. Many variants of the interior and facade finish are available.

Mobilne domki letnie

Domy na kołach budowane są na zamówienie. Producenci domów mobilnych przygotowali ofertę w której można dokonać indywidualnych decyzji i mieć realny wpływ na finalny wygląd wnętrza i zewnętrza domu. Każdy dom jest wyposażony w instalację elektryczną oraz wodno-kanalizacyjną. Dzięki kołom, są łatwe w przemieszczeniu – czyli jeżeli ktoś ma ochotę, ten sam domek można co roku przetransportować na nowe miejsce pobytu. Ich cena nie jest zbyt wygórowana, dodatkowo można postarać się o kredytowanie na zakup domu. Jeżeli dom będzie miał określoną wielkość ( do 35mkw) można postawić go na działce bez pracochłonnych formalności.

Wady i zalety domku mobilnego

Rosnąca popularność domów wynika z szerokiej i ciekawej oferty na rynku. Jakość użytkowania domów nie obiega od tych tradycyjnych. Oto największe zalety domów:

  • domy są w pełni gotowe do zamieszkania,
  • profesjonalne wyposażenie domu: kuchnia, łazienka,
  • ogrzewanie elektryczne pozwala na korzystanie z domów w chłodniejsze dni,
  • na niewielkim metrażu dobrze zaprojektowane wnętrza,
  • komfortowy rozkład pomieszczeń,
  • możliwość dobudowy tarasu,
  • nowoczesne wzornictwo.

Najczęściej występujące wady to problemy akustyczne i izolacyjne w domkach, co z kolei w nowoczesnych obiektach zostało wyeliminowane.

Czy domek mobilny można zaprojektować wg własnych wskazówek?

Nowe domy mobilne można projektować według swoich potrzeb. Wraz z producentem można ustalić elementy konstrukcyjne, wielkość domu, ustawienie pomieszczeń etc. Jeżeli planujemy kupić domek w którym będziemy gościć przyjaciół warto wybrać taki z dodatkową sypialnią i szafami. Dla osób, które uwielbiają spędzać czas na zewnątrz dodatkowa przestrzeń będzie na wagę złota. Dobudowany taras nie tylko zwiększy naszą przestrzeń, ale odpowiednio zadaszony będzie nam służył również jako jadalnia oraz pomieszczenie w którym do późna będzie można spędzać czas, szczególnie w długie letnie wieczory.

Jak zaprojektować dom mobilny?

Projekt domu mobilnego powstaje zawsze we współpracy z producentem. Podczas rozmowy projektanci rozmawiają o wyobrażeniach, potrzebach. Każdy projekt dopasowany jest do wielkości działki, obszaru na którym się będzie znajdować. Projektanci tworzą projekt domu unikatowego o dowolnym charakterze pasującym do gustów użytkowników. Każdy dom to wynik przemyślanego planowania, dopasowania do potrzeb przyszłych użytkowników.

Wyposażenie domu mobilnego

Każdy dom można wyposażyć w dowolne instalacje, które wpłyną na jakość domu oraz ostateczny wygląd. Standardowo, dom wyposażony jest ogrzewanie elektryczne, ale można zmienić je np. na gazowe. Dach, elewacja podlega również dowolnej zmianie. We wnętrzu możemy wybrać kolor mebli, ustawienie pokoi, w jakim kształcie będzie kuchnia. Mamy wpływ również na rodzaj oświetlenia, dodatków -np. jaki rodzaj żaluzji pojawi się w oknach, jaki kolor będą miały ściany czy podłogi. Te detale wpłyną na ostateczny wygląd naszej letniej rezydencji.

Ile może kosztować wakacyjny dom?

Domy mobilne tworzone na specjalne zamówienie różnią się ceną. Wpływ na to ma wielkość domku, rodzaj materiałów wykończeniowych i aranżacja wnętrza. Każdy element tak jak w tradycyjnym budownictwie ma wpływ na ostateczny koszt.

Jak wybrać projekt domu mobilnego?

Każdy producent ma różne domy, które uwzględniają inne potrzeby użytkowników.

Jakie elementy domku można dowolnie zmieniać?

Dowolnie można wybierać m.in: kolor i rodzaj elewacji, wielkość pomieszczeń, rodzaj dachu.

Jak powstaje projekt domu mobilnego?

Każdy projekt powstaje na podstawie rozmowy i omówienia wszystkich oczekiwań.

en_GB