Oświetlenie LED domku letniskowego

Oświetlenie LED domku letniskowego

Domki letniskowe zazwyczaj są niewielkich rozmiarów. Przestrzeń jest zaprojektowana tak, by małe pomieszczenia były jak najbardziej funkcjonalne. Montaż oświetlenia ledowego pozwoli na zaoszczędzeniu przestrzeni. Dobrze dobrane oprawy pozwolą również nadać charakteru wnętrzom domku letniskowego. Poza estetyką ważnym kryterium przy wyborze oświetlenia jest jakość. Dla osób ceniących ekologię w życiu codziennym, ledowe oświetlenie jest oczywistością.

Oświetlenie w domku letniskowym wewnątrz – LED

W branży oświetleniowej LED (Light Emitting Diodes) to najnowsze rozwiązanie, które cieszy się ogromną popularnością ze względu swoje zalety.

Do najważniejszych zalet zaliczymy trwałość, wysoką jakość świecenia i żywotność.

Technologia ta rozwinęła się na tyle, że z powodzeniem wykorzystywana jest w naszych domach.

Rozwiązanie ledowe jest wykorzystywane przez architektów, ponieważ montaż w suficie nie pomniejsza wnętrza.

Bez względu na rodzaj sufitu (skośny czy płaski) to oświetlenie punktowe sprawdzi się bardzo dobrze.

Nie ma tu znaczenia, czy wnętrze będzie urządzone w stylu skandynawskim, rustykalnym czy nowoczesnym – LED wpasowuje się w każde wnętrze.

Jak wybrać odpowiednią liczbę żarówek LED

Każdy dom mobilny będzie miał inne rozmieszczenie części jadalnej, sypialni czy kącika do czytania książek.

W zależności od wielkości całego domku te wartości będą inne.

Standardowo, aby dobrze oświetlić salon średniej wielkości wykorzystujemy minimum 6 sztuk.

Nasi architekci zaprojektują tak rozkład oświetlenia, by był dla użytkowników optymalny.

Domki letniskowe projektowane są tak, by każdy domownik relaksował się w zaciszu domowym.

Oświetlenie LED – odpowiedzialność ekologiczna

  1. Najważniejszym kryterium jakim kierowaliśmy się przy wyborze oświetlenia była energooszczędność. Tylko pozornie żarówki led są droższe od tradycyjnych. Dzięki temu, że pobierają mniej energii i mają lepszą wydajność, są tańsze w eksploatacji.
  2. Oszczędność przestrzeni wewnątrz domku – to jest szczególnie ważne, gdy na ograniczonej powierzchni nie możemy sobie pozwolić na dodatkowe stojące lampy czy dekoracyjne żyrandole.
  3. Uniwersalność  – w zależności od stylu, możemy  je dowolnie wykorzystywać. Pamiętajmy, że są dostępne w opcji z ciepłym i zimnym światłem. Dostępność różnych opraw pozwoli nam dopasować oświetlenie do wnętrza i jego stylu.
  4. Ekologia – długi czas pracy – przyjmuje się, że żarówka tradycyjna w ciągu godziny zużywa 70W, podczas gdy dioda tylko 9-10W. Przekłada się to na ilość wykorzystywanych produktów – praca jednej żarówki led równa się zużyciu od 15 do 30 zwykłych żarówek. Dodatkowo do produkcji nie jest używana rtęć. Są w 100% recyklingowane.

Podsumowując, oświetlenie ledowe wewnątrz domku letniskowego to dobry wybór, nie tylko ze względu na aspekty ekologiczne, ale również wizualne.

Polecane domy modułowe

Dom modułowy MG 1

4+2

32-66m2

6,5/10 x 5/6,6m

Od 134 808 zł*

4+2

32-66m2

6,5/10 x 5/6,6m

Od 134 808 zł*

Dom modułowy MG 1 – parterowy dom, składający się z dwóch modułów dostarczanych na działkę jako kompletne wykończone i zestawianych w całość. Domek o tradycyjnej architekturze, z dwuspadowym dachem. Dostępnych jest wiele wersji wielkości, wariantów funkcjonalnych wnętrza oraz wykończenia elewacji.

Dom modułowy MG 2

4

31-63m2

6,6/10,4 x 5,1/6,7m

Od 145 755 zł*

4

31-63m2

6,6/10,4 x 5,1/6,7m

Od 145 755 zł*

Dom modułowy MG 2 – parterowy dom, składający się z dwóch modułów dostarczanych na działkę jako kompletne wykończone i zestawianych w całość. Domek o nowoczesnej architekturze i prostej bryle z dwuspadowym dachem. Dostępnych jest wiele wersji wielkości, wariantów funkcjonalnych wnętrza jak i wykończenia elewacji.

Dom modułowy MG 3

4+2

45-81m2

6,6/10,7 x 5,1/6,1m

Od 260 145 zł*

4+2

45-81m2

6,6/10,7 x 5,1/6,1m

Od 260 145 zł*

Dom modułowy MG 3 – dom z poddaszem użytkowym, składający się z czterech modułów dostarczanych na działkę jako kompletne wykończone i zestawianych w jedną całość. Domek o nowoczesnej architekturze i prostej bryle z dwuspadowym dachem. Dostępnych jest wiele wersji wielkości domu, wariantów funkcjonalnych wnętrza i wykończenia elewacji.

Dom modułowy MG 4

4+2

48-86,6m2

7,8/10,4 x 5/6,1m

Od 292 986 zł*

4+2

48-87m2

7,8/10,4 x 5/6,1m

Od 292 986 zł*

Dom modułowy MG 4 – domek z poddaszem, składający się z czterech modułów dostarczanych na działkę jako kompletne wykończone i zestawianych w jedną całość. Dom o tradycyjnej architekturze z dwuspadowym dachem. Dostępnych jest wiele wersji wielkości domu, wariantów funkcjonalnych wnętrza i wykończenia elewacji.

* Podana cena dotyczy najmniejszego wariantu domu modułowego w standardzie DEVELOPER i zawiera 23% VAT.

Czy oświetlenie LED sprawdzi się w domku letniskowym?

Tak, oświetlenie nie zmniejsza optycznie pomieszczenia, nadaje lekkości wnętrzom. Dobrze dobrana ilość światła polepsza komfort pobytu w domkach letniskowych.

Gdzie w domku letniskowym używane jest oświetlenie?

Domki letniskowe mają oświetlenie ledowe we wnętrzu, punktowo oraz na zewnątrz np. na tarasie.

Czy oświetlenie LED potrzebuje innej instalacji elektrycznej?

Nie, żarówki LED możesz wymienić w domu bez potrzeby zmiany instalacji.