Wentylacja w domkach mobilnych i modułowych

Wentylacja w domkach mobilnych i modułowych

Wentylacja w pomieszczeniach jest bardzo ważna. To dzięki niej możemy pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z kuchni czy salonu. Dodatkowo odpowiednia cyrkulacja powietrza pozwoli nam być bardziej wydajnym w ciągu pracy, a dobrze wywietrzona sypialnia polepszy nam regenerację podczas snu. Poznaj rodzaje wentylacje i podejmij decyzję, jaka wentylacja jest najlepszym rozwiązaniem.

Co to jest wentylacja?

Wentylacja to wymiana powietrza z pomieszczeń. Zanieczyszczone powietrze zostaje usunięte i dostarczone świeże. Bez względu na obiekt w jakim przebywamy, jest to niezbędne do dobrego funkcjonowania w pomieszczeniach. Musimy pamiętać, że powietrze stale ulega zanieczyszczeniu i jego wymiana jest konieczna.

W jaki sposób wentylujemy pomieszczenia?

Są dwa sposoby wentylacji:

  • naturalna,
  • mechaniczna.

Naturalna wentylacja odbywa się dzięki różnicy temperatur i gęstości powietrza w środku i na zewnątrz budynku. Cyrkulacja jest możliwa dzięki dobrej konstrukcji domu, rozmieszczeniu pomieszczeń. Ważne jest położenie domu, nieszczelności w oknach i drzwiach.

Czy prawidłowo działająca wentylacja jest ważna?

Tam, gdzie użytkujemy pomieszczenia jakość powietrza przekłada się na jakość naszego życia. Bardzo często zła wentylacja powoduje wilgoć i zagrzybienie w pomieszczeniach. Negatywne skutki zdrowotne to: senność, zmęczenie, alergie, bóle głowy, nudności. Każdy, niezależnie od wieku i płci jest podatny na złą jakość powietrza. Pamiętajmy, że dobra wentylacja to dom bez wilgoci, pleśni i grzybów. Dzięki dobremu powietrzu będziemy wypoczęci, lepiej będziemy się regenerować podczas snu.

Czy wentylacja jest niezbędna?

System wentylacyjny to niezbędny element wyposażenia domku letniskowego. Jeżeli decydujemy się na domek letniskowy, to są miesiące bez naszej obecności w nim – czyli jest utrudnione wietrzenie pomieszczeń. Dodatkowo, domki stawiane są wśród miejsc o zwiększonej wilgotności – blisko jezior, morza czy rzek. Musimy pamiętać, że w takich miejscach nietrudno o wytworzenie pleśni czy grzybów.

Jakie są zalety wentylacji grawitacyjnej?

  • działa bez dodatkowego zasilania,
  • jest bezgłośna,
  • jest mało awaryjna ze względu na prostą technologię.

Polecane domki modułowe

Dom modułowy MG 1

4+2

32-66m2

6,5/10 x 5/6,6m

Od 134 808 zł*

4+2

32-66m2

6,5/10 x 5/6,6m

Od 134 808 zł*

Dom modułowy MG 1 – parterowy dom, składający się z dwóch modułów dostarczanych na działkę jako kompletne wykończone i zestawianych w całość. Domek o tradycyjnej architekturze, z dwuspadowym dachem. Dostępnych jest wiele wersji wielkości, wariantów funkcjonalnych wnętrza oraz wykończenia elewacji.

Dom modułowy MG 2

4

31-63m2

6,6/10,4 x 5,1/6,7m

Od 145 755 zł*

4

31-63m2

6,6/10,4 x 5,1/6,7m

Od 145 755 zł*

Dom modułowy MG 2 – parterowy dom, składający się z dwóch modułów dostarczanych na działkę jako kompletne wykończone i zestawianych w całość. Domek o nowoczesnej architekturze i prostej bryle z dwuspadowym dachem. Dostępnych jest wiele wersji wielkości, wariantów funkcjonalnych wnętrza jak i wykończenia elewacji.

Dom modułowy MG 3

4+2

45-81m2

6,6/10,7 x 5,1/6,1m

Od 260 145 zł*

4+2

45-81m2

6,6/10,7 x 5,1/6,1m

Od 260 145 zł*

Dom modułowy MG 3 – dom z poddaszem użytkowym, składający się z czterech modułów dostarczanych na działkę jako kompletne wykończone i zestawianych w jedną całość. Domek o nowoczesnej architekturze i prostej bryle z dwuspadowym dachem. Dostępnych jest wiele wersji wielkości domu, wariantów funkcjonalnych wnętrza i wykończenia elewacji.

Dom modułowy MG 4

4+2

48-86,6m2

7,8/10,4 x 5/6,1m

Od 292 986 zł*

4+2

48-87m2

7,8/10,4 x 5/6,1m

Od 292 986 zł*

Dom modułowy MG 4 – domek z poddaszem, składający się z czterech modułów dostarczanych na działkę jako kompletne wykończone i zestawianych w jedną całość. Dom o tradycyjnej architekturze z dwuspadowym dachem. Dostępnych jest wiele wersji wielkości domu, wariantów funkcjonalnych wnętrza i wykończenia elewacji.

* Podana cena dotyczy najmniejszego wariantu domu modułowego w standardzie DEVELOPER i zawiera 23% VAT.

Czy wentylacja jest potrzebna w pomieszczeniach biurowych?

Tak, odpowiednia cyrkulacja powietrza pozwoli nam lepiej pracować, jesteśmy bardziej wydajni.

Mam mały domek, czy wentylacja jest konieczna?

W świetle przepisów prawa, każdy budynek mieszkalny musi mieć wentylację.

Czy w domku na narzędzia muszę wbudować wentylację?

Wentylacja z pewnością wpłynie na jakość przechowywanych w niej rzeczy, więc warto nie rezygnować z otworów wentylacyjnych.