Antresola w domku mobilnym i modułowym

Antresola w domku mobilnym i modułowym

Domy mobilne i domy modułowe słyną z przemyślanych rozwiązań. Na niewielkiej, ale atrakcyjnie wizualnie przestrzeni pomieszczenia są zaprojektowane w przemyślany sposób. Antresola pozwala organizację dodatkowej przestrzeni, zwiększa powierzchnię użytkową domu. To świetne miejsce na dodatkową sypialnię, pokój zabaw czy czytelnię. Jakie są zalety i wady antresoli, kiedy się na nią najlepiej zdecydować?

Co to jest antresola?

Według technicznego opisu z rozporządzenia ministralnego to: górna część kondygnacji lub pomieszczenia, która znajduje się nad przedzielającym je stropem pośrednim o powierzchni mniejszej od powierzchni tej kondygnacji lub pomieszczenia, niezamknięta przegrodami budowlanymi od strony wnętrza z którego została wydzielona. Antresola powinna mieć odpowiednią wysokość – minimum 2,2 m. Dodatkową kondygnację można wygospodarować w domu mobilnym i przeznaczyć ją jako pawlacz, schowek na rzadziej używane przedmioty.

Jaką wysokość powinna mieć antresola?

Antresola jest wykorzystywana w różny sposób. W zależności od jej zastosowania można ją dowolnie zaaranżować. Najważniejsze, żeby antresola nie kolidowała w przestrzeni w poruszaniu się, a jej obecność nadała wyjątkowy charakter wnętrzu. Jeżeli zależy nam na komfortowym użytkowaniu antresoli, wysokość pomieszczeń powinna być minimum 425 cm. Uzyskujemy dzięki temu minimum 2 metry wysokości w każdej wydzielonej części. Inną wysokość może mieć antresola, którą użytkujemy jako pomieszczenie gospodarcze lub sypialnię czy pokój dla dzieci. W tym przypadku pomieszczenie mogą mieć wysokość 120-130 cm.

Z jakich materiałów zbudować antresolę?

Domy mobilne, domy modułowe wykonane są z trwałych materiałów wysokiej jakości. Jeżeli dom tworzony jest na zamówienie, to na etapie projektowania można zlecić projektantowi stworzenie w projekcie antresoli. Dzięki wiedzy profesjonalistów w prawidłowy sposób będą określone punkty podparcia i maksymalne obciążenia. Dobrze zaprojektowana i wykonana nie będzie się odkształcała i będzie bezpieczna podczas użytkowania. Najczęściej do ich produkcji używa się elementów drewnianych lub stalowych. Wykorzystany materiał podkreśla charakter wnętrza, nadaje nowoczesny lub rustykalny styl wnętrzom.

Bezpieczeństwo antresoli w domu modułowym

Wysokiej klasy materiały oraz dobry projekt to gwarant długowieczności antresoli. Na jej bezpieczeństwo wpływa również jakościowe wykonanie. Można zlecić jej produkcję profesjonalnej firmie lub zdecydować się na zakup gotowych półproduktów. Bez względu na to kto wykona antresolę, należy pamiętać o najważniejszych elementach, które wpływają na jej bezpieczeństwo:

  • balustrada,
  • barierki,
  • schody – odpowiedni kształt i kąt nachylenia.

Zalety i wady antresoli w domu mobilnym

Dodatkowa przestrzeń jaką zyskujemy dzięki budowie antresoli wykorzystywana jest w różny sposób. Świetnie sprawdzi się jako sypialnia, sala kinowa, pokój relaksu czy miejsce zabaw dla dzieci. Nasz niewielki dom zyskuje dodatkowe pomieszczenie w którym wszyscy mieszkańcy chętnie będą przebywali. Niestety, nawet najlepiej wykonany projekt nie jest pozbawiony wad. Najczęściej wymieniane minusy antresoli to problemy izolacyjne i akustyczne. Ponieważ antresola jest pozbawiona drzwi i okien, dźwięk w łatwy sposób rozchodzi się po domu – dlatego dobrym rozwiązaniem jest instalacja materiałów wygłuszających.

Polecane domy modułowe

Dom modułowy MG 1

4+2

32-66m2

6,5/10 x 5/6,6m

Od 134 808 zł*

4+2

32-66m2

6,5/10 x 5/6,6m

Od 134 808 zł*

Dom modułowy MG 1 – parterowy dom, składający się z dwóch modułów dostarczanych na działkę jako kompletne wykończone i zestawianych w całość. Domek o tradycyjnej architekturze, z dwuspadowym dachem. Dostępnych jest wiele wersji wielkości, wariantów funkcjonalnych wnętrza oraz wykończenia elewacji.

Dom modułowy MG 2

4

31-63m2

6,6/10,4 x 5,1/6,7m

Od 145 755 zł*

4

31-63m2

6,6/10,4 x 5,1/6,7m

Od 145 755 zł*

Dom modułowy MG 2 – parterowy dom, składający się z dwóch modułów dostarczanych na działkę jako kompletne wykończone i zestawianych w całość. Domek o nowoczesnej architekturze i prostej bryle z dwuspadowym dachem. Dostępnych jest wiele wersji wielkości, wariantów funkcjonalnych wnętrza jak i wykończenia elewacji.

Dom modułowy MG 3

4+2

45-81m2

6,6/10,7 x 5,1/6,1m

Od 260 145 zł*

4+2

45-81m2

6,6/10,7 x 5,1/6,1m

Od 260 145 zł*

Dom modułowy MG 3 – dom z poddaszem użytkowym, składający się z czterech modułów dostarczanych na działkę jako kompletne wykończone i zestawianych w jedną całość. Domek o nowoczesnej architekturze i prostej bryle z dwuspadowym dachem. Dostępnych jest wiele wersji wielkości domu, wariantów funkcjonalnych wnętrza i wykończenia elewacji.

Dom modułowy MG 4

4+2

48-86,6m2

7,8/10,4 x 5/6,1m

Od 292 986 zł*

4+2

48-87m2

7,8/10,4 x 5/6,1m

Od 292 986 zł*

Dom modułowy MG 4 – domek z poddaszem, składający się z czterech modułów dostarczanych na działkę jako kompletne wykończone i zestawianych w jedną całość. Dom o tradycyjnej architekturze z dwuspadowym dachem. Dostępnych jest wiele wersji wielkości domu, wariantów funkcjonalnych wnętrza i wykończenia elewacji.

* Podana cena dotyczy najmniejszego wariantu domu modułowego w standardzie DEVELOPER i zawiera 23% VAT.

Jakie są zalety antresoli?

Dzięki budowie antresoli w domku modułowym zyskujemy dodatkową przestrzeń.

Jakie są wady antresoli w domu modułowym?

Najczęściej wymieniane są problemy akustyczne oraz termiczne.

Jak wysoka powinna być konstrukcja antresoli?

Najkorzystniej użytkuje się antresolę dwumetrowej wysokości.