Jakie minimalne wymiary powinien mieć wygodny domek modułowy lub mobilny?

Jakie minimalne wymiary powinien mieć wygodny domek modułowy lub mobilny?

Nowoczesne domy modułowe oraz domy mobilne powstają w fabryce i po skończonej produkcji transportowane są bezpośrednio pod wskazany adres. Dzięki współczesnej technologii dom modułowy to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które w krótkim czasie chcą zamieszkać w nowym domu. Budynki są wykorzystywane jako całoroczne domy mieszkalne i domki letniskowe.

Dom modułowy i mobilny – aspekt techniczny

Budowa domu w tradycyjnej technologii może trwać nawet kilkadziesiąt miesięcy i wymaga zaangażowania na każdym etapie planowanego przedsięwzięcia. Wybór domu budowanego w nowoczesnym systemie pozwala oszczędzić czas, pieniądze i zmniejszyć formalności do minimum. Wszystkie procesy odbywają się poza placem budowy, co przekłada się na brak problemów z nadzorowaniem ekip, wykonawców. Budownictwo modułowe pozwala dostosować dom do preferencji właścicieli, a w przypadku rozbudowy w dowolnej chwili można powiększyć dom o kolejny moduł.

Ergonomiczny układ pomieszczeń

Domki mobilne są zazwyczaj niewielkich rozmiarów, ale dzięki dobrze zaplanowanej przestrzeni, wnętrza są bardzo wygodne w użytkowaniu. Funkcjonalne urządzenie pomieszczeń sprawia, że łatwo można w nich odpoczywa, pracuje i żyje. Wnętrza małych mieszkań bez odpowiedniego zaplanowania mogą być przytłaczające, nie spełniać swojej funkcji i w ostateczności doprowadzić do niedobrego samopoczucia mieszkańców. Najważniejsze zasady zastosowane w trakcie budowy domków:

  • pomieszczenia są odpowiedniej wielkości i zachowują właściwe proporcje,
  • cyrkulacja powietrza – łatwość wietrzenia pomieszczeń/zachowanie odpowiedniej temperatury wewnątrz,
  • dobre oświetlenie – zarówno naturalne jak i sztuczne,
  • wielofunkcyjne meble,
  • meble dopasowane do wnętrza – projekt na wymiar,
  • każde pomieszczenie pełni oddzielną funkcję.

Rozmiary domów a ilość pomieszczeń

Najmniejsze domki mobilne – tiny house czyli mini domy – mają niecałe 20 m2 i tylko przez nielicznych są rozpatrywane jako lokum do życia w nim przez cały rok. Nieco większe, już o wielkości 35 m2 są wykorzystywane najczęściej jako domki letniskowe. Największe domki dochodzą do pięćdziesięciu kilku metrów kwadratowych i znajdziemy w nich duży salon z kuchnią, dwie sypialnie, łazienkę i pomieszczenie gospodarcze. Układ pomieszczeń nie odbiega od tradycyjnego mieszkania w którym żyje kilku osobowa rodzina. W każdym wariancie domu można poprzez dobudowanie tarasu zwiększyć przestrzeń użytkową i cieszyć się poranną kawą lub wspólnym wieczorem z domownikami na świeżym powietrzu.

Polecane domy modułowe

Dom modułowy MG 1

4+2

32-66m2

6,5/10 x 5/6,6m

Od 134 808 zł*

4+2

32-66m2

6,5/10 x 5/6,6m

Od 134 808 zł*

Dom modułowy MG 1 – parterowy dom, składający się z dwóch modułów dostarczanych na działkę jako kompletne wykończone i zestawianych w całość. Domek o tradycyjnej architekturze, z dwuspadowym dachem. Dostępnych jest wiele wersji wielkości, wariantów funkcjonalnych wnętrza oraz wykończenia elewacji.

Dom modułowy MG 2

4

31-63m2

6,6/10,4 x 5,1/6,7m

Od 145 755 zł*

4

31-63m2

6,6/10,4 x 5,1/6,7m

Od 145 755 zł*

Dom modułowy MG 2 – parterowy dom, składający się z dwóch modułów dostarczanych na działkę jako kompletne wykończone i zestawianych w całość. Domek o nowoczesnej architekturze i prostej bryle z dwuspadowym dachem. Dostępnych jest wiele wersji wielkości, wariantów funkcjonalnych wnętrza jak i wykończenia elewacji.

Dom modułowy MG 3

4+2

45-81m2

6,6/10,7 x 5,1/6,1m

Od 260 145 zł*

4+2

45-81m2

6,6/10,7 x 5,1/6,1m

Od 260 145 zł*

Dom modułowy MG 3 – dom z poddaszem użytkowym, składający się z czterech modułów dostarczanych na działkę jako kompletne wykończone i zestawianych w jedną całość. Domek o nowoczesnej architekturze i prostej bryle z dwuspadowym dachem. Dostępnych jest wiele wersji wielkości domu, wariantów funkcjonalnych wnętrza i wykończenia elewacji.

Dom modułowy MG 4

4+2

48-86,6m2

7,8/10,4 x 5/6,1m

Od 292 986 zł*

4+2

48-87m2

7,8/10,4 x 5/6,1m

Od 292 986 zł*

Dom modułowy MG 4 – domek z poddaszem, składający się z czterech modułów dostarczanych na działkę jako kompletne wykończone i zestawianych w jedną całość. Dom o tradycyjnej architekturze z dwuspadowym dachem. Dostępnych jest wiele wersji wielkości domu, wariantów funkcjonalnych wnętrza i wykończenia elewacji.

* Podana cena dotyczy najmniejszego wariantu domu modułowego w standardzie DEVELOPER i zawiera 23% VAT.

Domy modułowe i mobilne – zalety

Nowoczesne budownictwo daje możliwość zakupu w pełni przygotowanego domu do zamieszkania. Decydując się na taki budynek, właściciel otrzymuje dom ze wszystkimi instalacjami (elektryczne, gazowe, wodno-kanalizacyjne), meblami i wyposażeniem kuchennym. Dużą zaletą jest to, że domy można w każdej chwili przemieścić z miejsca na miejsce – dzięki ich odpowiedniej jakości konstrukcji można bez problemu przewieść je do innej miejscowości. Całkowity proces budowy domu odbywa się w halach, dzięki czemu prace są wykonywane bez względu na pogodę – jest to ogromna przewaga nad tradycyjnym budownictwem.

Czy domy mobilne są całoroczne?

Domy modułowe i mobilne są przystosowane do użytkowania przez cały rok. W okresie zimowym domy ogrzewane są np. energią elektryczną.

Jak montowane są domy mobilne na działce?

Aby zamontować dom mobilny na działce niezbędny jest dźwig lub ciągnik.

Jakie zalety mają domy mobilne?

Mimo niewielkich rozmiarów domów na kółkach, pomieszczenia są zaplanowane w funkcjonalny sposób. Nowoczesny design..