Ile kosztuje domek mobilny: sposoby finansowania

Aktualizacja Februar 23, 2023

Ile kosztuje domek mobilny: sposoby finansowania

Domy mobilne to jedno z najtańszych i najprostszych rozwiązań na rynku dla osób, które w szybkim czasie chcą stać się posiadaczami komfortowych wnętrz gotowych do zamieszkania. Domki mobilne trafiają do osób prywatnych oraz do przedsiębiorców. Z powodzeniem domy mobilne i domy modułowe wykorzystywane są jako sklepy, kawiarnie, punkty gastronomiczne czy pomieszczenie biurowe. Ich niska cena oraz szybki czas realizacji to tylko jedne z licznych zalet. Myślisz o swoim biznesie, ale nie wiesz od czego zacząć? Producenci domów mobilnych przygotowali kilka propozycji, które pozwolą w szybkim czasie stać się właścicielem obiektu na kółkach.

Ile kosztuje domek mobilny?

Domki mobilne, domki modułowe to bardzo komfortowe w użytkowaniu pomieszczenia. Już na etapie projektowania, można wybrać elementy, które dodadzą naszej inwestycji charakteru i indywidualności. Co wpływa na ostateczną cenę domku mobilnego?

 • stan domku – używany/ nowy,
 • wielkość domku,
 • stan techniczny domku,
 • jakość materiałów z jakich jest wykonany,
 • wyposażenie wnętrza ( meble, kuchnia).

Najtańsze domki mobilne to używane domki holenderskie są dostępne na rynku od 50 tysięcy. Nowoczesne, zaprojektowane na indywidualne zamówienie, w bardzo dobrym stanie technicznym to koszt od 80 tysięcy. W zależności od wielkości i jakości erhältlich koszt domku może wzrosnąć do blisko dwustu tysięcy.

Jak sfinansować zakup domku mobilnego?

Ponieważ domki mobilne są tańsze od standardowych mieszkań w centrum miasta, większość osób może stać się ich właścicielami. Nawet jeżeli nie mamy wystarczającej sumy pieniędzy którą chcemy przeznaczyć na zakup domu, z powodzeniem możemy postarać się o kredyt. Producenci przygotowali kilka propozycji finansowania:

 • zakup ratalny przy zaangażowaniu kredytodawcy, np. banku,
 • kredyt na inwestycję,
 • leasing ( rekomendowane rozwiązanie dla firm).

Dzięki prostym procedurom, każdy może stać się właścicielem domów mobilnych. Większość banków przygotuje dogodną ofertę handlową, a wielkość rat nie będzie dużym obciążeniem. Jeżeli mamy już odłożoną pewną kwotę na zakup domku, ale brakuje nam niewielkiej kwoty, z pewnością bank dostosuje wysokość rat do naszych możliwości finansowych. Pamiętajmy również, że zakup domu letniskowego to inwestycja, która staje się naszą własnością. Po spłaceniu rat możemy sprzedać dom i odzyskane pieniądze przeznaczyć na nowe cele inwestycyjne.

Leasing dla firm – jakie zalety

 Domy mobilne, domy modułowe są coraz częściej wykorzystywane jako sklepy, kioski, czy punkty gastronomiczne. Dla przedsiębiorców leasing na firmę to korzystne rozwiązanie chociażby ze względów podatkowych. Jakie są zalety leasingu?

 • łatwa procedura przyznania leasingu,
 • minimum formalności w porównaniu z zaciągnięciem kredytu,
 • niski bądź zerowy koszt wkładu własnego,
 • utrzymanie zdolności kredytowej,
 • leasing jako stały koszt uzyskania przychodu.

Ile kosztuje dom mobilny?

Cena nowych domów mobilnych jest różna w zależności od wielkości, jakości wykończenia.

Czy na dom mobilny można zaciągnąć kredyt?

Banki z chęcią udzielają kredytów na domki mobilne.

Czy możliwy jest leasing na domek mobilny?

Leasing to popularne rozwiązanie stosowane wśród wielu firm i można sfinansować w ten sposób zakup domku mobilnego.

de_DE