
Domek mobilny jest w pełni przygotowany do komfortowego użytkowania. Wyposażony jest w instalację wodno-kanalizacyjną oraz elektryczną, którą wystarczy podłączyć do miejskiej sieci. Jeżeli zakupiona działka nie jest uzbrojona, w pierwszej kolejności należy postarać się o przyłączenie prądu na działkę. We wniosku należy podać szereg informacji, m.in. przybliżone zapotrzebowanie na moc elektryczną. Jak właściwie oszacować wartości, by mieszkanie w domu mobilnym było przyjemnością?
Prąd w domku mobilnym
Domek mobilny, nawet jeżeli będzie użytkowany tylko w okresie letnim dobrze jest wyposażyć w możliwość podłączenia do sieci energetycznej. Większość sprzętów domowych, lodówka, płyta grzewcza, telewizor czy podgrzewacz wody działa po podłączeniu do prądu. Można zastosować popularne alternatywne rozwiązania, np. zainstalować kuchenkę gazową zamiast elektrycznej, ale i tak w ogólnym rozrachunku brak prądu wprowadzi w życie codzienne ograniczenia, a proste z pozoru czynności będą niemożliwe do wykonania. Domki są wyposażone np. w grzejniki elektryczne, pralkę, zmywarkę, które zasilane są energią elektryczną.
Jaka moc przyłącza do domku mobilnego?
Procedura podłączenia prądu na działkę, gdzie planowane jest postawienie domu na kółkach odbywa się w kilku etapach. Każda z osób ubiegających się o przyłączenie do sieci składa wniosek w którym należy wskazać zapotrzebowanie. Dla osób zmagających się z tym tematem po raz pierwszy dostępny jest w wersji online kalkulator mocy przyłączeniowej. W kilku prostych krokach można obliczyć dane niezbędne do wpisania we wniosku.
Jak ograniczyć zużycie prądu w domku mobilnym?
Na zakup domku mobilnego decydują się często osoby, które chcą mieszkać w domu nie tylko w czasie lata, ale również późną jesienią oraz w okresie zimowym. Szczególnie w okresie, gdy dostęp do światła dziennego jest ograniczony, warto pamiętać o prostych trikach, które pomogą nam oszczędzić zużytą energię. Co zatem robić, by nasze rachunki za prąd po okresie zimowym były przyjemnie niskie? Przypominamy o prostych metodach, które są proste w drożeniu:
- gaszenie świateł w pomieszczeniach, których nie przebywamy,
- montaż żarówek energooszczędnych,
- wyłączanie z gniazdek nieużywany sprzęt,
- używanie energooszczędnych sprzętów gospodarstwa domowego,
- pranie i zmywanie tylko w pełni załadowanych urządzeniach,
- montaż paneli fotowoltaicznych i solarów.
Polecane domy mobilne

3+2
28-48m2
8/12m x 3,5/4m
3+2
28-48m2
8/12m x 3,5/4m
Mobilheim B - kompaktes kleinstes Modell mit den Maßen 8×3,5 (9×3,5, 9×4), funktionell, praktisch, platzsparend, mit traditionellem Korpus und reinem skandinavischem Design. Es gibt eine Reihe von Optionen für die Innenausstattung und Fassadengestaltung.

4+2
44-51m2
10,6/12,2 x 4,2m
4+2
44-51m2
10,6/12,2 x 4,2m
Dom mobilny D - ein 4,2 x 10,6 m oder 4,2 x 12,2 m großes Mobilheim mit modernem Aufbau, Flachdach, großen Glasflächen und Designer-Innenausstattung. Das Design kombiniert Holz oder Holzimitation mit graphitfarbenen Accessoires. Für die Innenausstattung und die Fassade stehen zahlreiche Varianten zur Verfügung.

4+2
42-48m2
10,5/12 x 4m
4+2
42-48m2
10,5/12 x 4m
Dom mobilny E - ein großeß Mobilheim mit den Maßen 10,5×4 m oder 12×4 m, mit moderner Architektur mit vollverglaster Wohnzimmer-Giebelwand, minimalistischem Korpus und Designer-Interieur. Es gibt viele Möglichkeiten der Innen- und Fassadengestaltung.