Jak wygląda transport domku na kołach?

Aktualizacja März 3, 2023

Jak wygląda transport domku na kołach?

Zastanawiasz się jak wygląda transport domu mobilnego? Nie wiesz, czym kierować się przy zleceniu transportu? Przeczytaj o tym czym charakteryzuje się transport specjalistyczny.

Czy transport domu mobilnego jest ponadgabarytowy?

Przepisy jasno mówią, jakie są dozwolone normy do poruszania się po drogach. Przepisy jasno mówią, jakie są dozwolone normy do poruszania się po drogach. Transporty ponadgabarytowe przekraczają wymiary:

  • wysokość 4,0 m,
  • długość 16,50 m,
  • szerokość 2,50 m,
  • waga 42 ton.

Warto podjąć współpracę z firmą, która gwarantuje bezpieczne dostarczenie domku na działkę. Transport domków mobilnych należy zlecić firmie z doświadczeniem i sprawdzonymi referencjami.

Ile wyniesie transport domku na kołach?

Niestety, nikt nie da jednoznacznej odpowiedzi bez znajomości parametrów. Każda firma transportowa do wykonania dobrej wyceny potrzebuje szczegółowych informacji. Koszt transportu jest różny w zależności od chociażby trasy jaka ma być pokonana. Żeby otrzymać najdokładniejszą ofertę, należy podać skąd i dokąd będzie planowany transport oraz gabaryty domu. Na końcową wycenę wpływa również  wysokość opłat za zezwolenia ( np. poza granicami Polski, na terenie UE).

Jak planowany jest transport?

Firma, która podejmuje się wyceny zlecenia, musi wziąć pod uwagę wiele czynników. Doświadczona firma logistyczna bez kłopotu poradzi sobie z trudem zaplanowania transportu. Najważniejsze elementy planowania: organizacja załadunku i rozładunku, ubezpieczenie, ustalenie trasy. Planowanie trasy jest jednym z najbardziej złożonych procesów. Żeby dobrze wyznaczyć trasę doświadczeni logistycy biorą pod uwagę wiele czynników. Weryfikowana jest zatem szerokość drogi, wysokość i szerokość przejazdu ( na trasie spotykane są mosty, wiadukty oraz sieci energetyczne), ilość i jakość zakrętów. Ze względu na wagę transportu ( domku i pojazdu) sprawdzana jest wytrzymałość nawierzchni dróg.

Dlaczego jest tak ważne planowanie transportu ponadgabarytowego?

Po zebraniu wszystkich informacji występujemy do odpowiednich organów, które na podstawie danych wyznaczą warunki przewozu i trasę przejazdu. Na takie zezwolenie czeka się zazwyczaj od dwóch do czterech tygodni. Bez takiego pozwolenia nie możemy rozpocząć transportu. Poruszanie się po drogach bez zezwoleń bądź przekroczenie dopuszczalnych nacisków osi, wagi całkowitej transportu to gwarancja nałożonych na nas kar – ich wysokość może wynieść nawet do kilku tysięcy złotych.

Jednorazowa zgoda kosztuje 500 zł i wydawana jest od GDDKiA.

Transport domków mobilnych odbywa się w godzinach nocnych, czyli od 22:00 do 6:00. Nocą, ze względu mniejszy ruch na drogach, transport nie jest tak kłopotliwy jak w ciągu dnia.

Czy transport jest ubezpieczony?

Każda profesjonalna firma transportowa poza standardowym ubezpieczeniem OC/AC powinna przełożyć ubezpieczenie OCP, czyli OC przewoźnika. Rzetelne firmy dbają by ładunek ( domki mobilne) był zabezpieczony fizycznie i formalnie. Domek na kołach dzięki sprawnemu transportowi będzie bezpiecznie dostarczony w dowolne miejsce w Polsce.

Ile kosztuje transport domku mobilnego?

Cena jest różna w zależności od wielkości transportu oraz długości trasy.

Kto ustala trasę i czy są potrzebne zezwolenia?

Planowanie transportu ponadgabarytowego leży po stronie firmy przyjmujące zlecenie. To ona zajmie się niezbędnymi pozwoleniami.

Czy transport jest ubezpieczony?

Transport domku mobilnego jest ubezpieczony i w przypadku uszkodzenia firma transportowa zajmuje się formalnościami.

de_DE