Domek letniskowy w górach

Domek letniskowy w górach

Piękno gór zachwyca od zawsze. Turyści, którzy zakochali się w górskich eskapadach coraz chętniej wybierają rejony górskie nie tylko na weekendowe wypady.  Pracownicy częściej wybierają home office z widokiem na pasma górskie. Kupno domku w górach to rozwiązanie dla tych, którzy szukają dodatkowych źródeł przychodu. Zainteresowanie turystyką górską nie maleje od lat. Jeżeli Twoja miłość do gór jest tak wielka jak do morza, pomyśl o kupnie mobilnego domku letniskowego, który możesz dowolnie przenosić i spędzać np. przerwę świąteczną w górach, a wakacje nad morzem. Ten samo domek, ten sam komfort, ale inny widok z okna.

Dom letniskowy w górach – na co zwrócić uwagę

Osoby, które mają wolne środki często inwestują środki w budowę domku letniskowego. Jest to tańsze rozwiązanie od zakupu mieszkania czy domu. Przy prawie zerowym nakładzie pracy, możesz czerpać przyjemność. Dodatkowo w czasie, gdy dom nie jest użytkowany przez Ciebie, czy Twoich przyjaciół, możesz go wynająć i czerpać dodatkowy przychód. Znawcom klimatu górskiego nie musimy przypominać, że zimy są tam bardzo mroźne i śnieżne. Znając warunki atmosferyczne wybierzmy dobre ocieplenie i materiały najwyższej jakości. Obowiązkowym wyposażeniem są  grzejniki, które rozprowadzą ciepło równomiernie w całym domku. Jest to bardzo ważne jeśli wynajmujemy domek odpłatnie – nie możemy pozwolić na  nawet najmniejszy dyskomfort naszych gości.

Jak długo możemy wynajmować domki w górach?

Rejon górski ma ten walor, że bez względu na porę roku, goście licznie przybywają tam na wypoczynek. Nie ma znaczenia, czy uwielbiasz spędzać czas na stokach, czy spędzasz czas na pieszych wędrówkach. Dzięki nieograniczonym możliwościom i szerokiej ofercie turystycznej, góry to atrakcyjna destynacja całoroczna.

Jako Inwestor, nie będziesz miał problemu ze znalezieniem chętnych do spędzenia tam wakacji. Wybierz odpowiedni domek mobilny i ciesz się widokiem na pobliskie góry. Jeżeli do tej pory marzyłeś o białych świętach w górach – to teraz masz dużą szansę na zrealizowanie swoich celów.

Czy domki całoroczne w górach to dobry pomysł na biznes?

Tych, co kochają góry nie musimy przekonywać do słuszności decyzji. Co jednak z tymi, którzy wciąż wahają się jaką podjąć decyzję?  Poniżej kilka wskazówek, dlaczego zakup domu letniskowego w górach to dobra decyzja:

  • możliwość wynajmu przez cały rok – dodatkowy zysk,
  • niesłabnąca od lat popularność gór – łatwość o potencjalnego klienta,
  • niskie koszty eksploatacji domku ,
  • obniżenie wydatków na weekendowe wyjazdy,
  • inwestycja bardziej dochodowa niż lokata w banku.

Domek w górach – dlaczego cieszy się popularnością

Kuracjusze od lat udają się w góry, by poprawić swoją kondycję zdrowotną i psychiczną. Badania wykazują, że powyżej 1000 m n.p.m. wzrasta produkcja hemoglobiny we krwi. W trakcie spaceru ciało jest lepiej natlenione, a to wpływa na lepszą kondycję i wyśmienite samopoczucie. Szlaki górskie dają możliwość wielogodzinnych wycieczek. Jeżeli zależy nam na samotnych spacerach ze swoimi myślami znajdźmy szlak mniej popularny. Zostań właścicielem domku i ciesz się kontaktem z przyrodą  przez cały rok!

O czym warto pamiętać w biznesie całorocznym?

Jeżeli rozpoczynasz swoją przygodę w biznesie wynajmu krótkoterminowego, to mamy dla Ciebie kilka rad jak wywrzeć dobre wrażenie na gościach. Nocleg nie musi znajdować się w centrum miasta. Wystarczy, że domek położony będzie w dobrym punkcie komunikacyjnym. I tak, dla rodzin z dziećmi będzie ważny plac zabaw czy inne miejsce zabaw dla dzieci. Miłośnicy gotowania zawsze wezmą pod uwagę, czy aneks kuchenny jest dobrze wyposażony. Idealne miejsce na home office musi mieć wi fi, by Twoi goście mogli w pełnić obowiązki zawodowe.

Zadbaj o miły wystrój wnętrza, który pozwoli się relaksować gościom po długich wędrówkach z widokiem na góry. Do dyspozycji gości pozostaw również mapy i przewodniki turystyczne, czy inne książki, które umilą czas na wakacjach. Pamiętaj, by Twoje domki letniskowe miały dobrą opinię w sieci, daj możliwość pozostawienia komentarza na popularnych platformach.

Polecane domy mobilne

Domek mobilny a

4+2

42-48m2

10,5/12m x 4m

4+2

42-48m2

10,5/12m x 4/12m

Mobile house A - a large house, sized 12×4 m or 10.5×4, with a traditional shape, with large glazing, a mix of wood and graphite accessories. Many variants of the interior and facade finish are available.

Domek mobilny b

3+2

28-48m2

8/12m x 3,5/4m

3+2

28-48m2

8/12m x 3,5/4m

Mobile house B - compact, the smallest model, with dimensions of 8×3.5 (9×3.5, 9×4), functional, practical, not taking up much space, with a traditional shape and pure Scandinavian style. Many variants of the interior and facade finish are available.

Domek mobilny c

4+2

33,2-36,7m2

9,5/10,5m x 3,5m

4+2

33,2-36,7m2

9,5/10,5m x 3,5m

Mobile house C - a medium-sized house with dimensions of 9.5×3.5 m or 10.5×3.5 m, practical, functional, with a modern style, kept in bright, clean colors. Many variants of the interior and facade finish are available.

Domek mobilny d

4+2

44-51m2

10,6/12,2 x 4,2m

4+2

44-51m2

10,6/12,2 x 4,2m

Dom mobilny D - a large house with dimensions of 4.2 x 10.6 m or 4.2 x 12.2 m, with a modern block with a flat roof and large glazing, and with a designer interior. The house is designed in a style combining wood or wood imitation with graphite accessories. Many variants of the interior and facade finish are available.

Domek mobilny e

4+2

42-48m2

10,5/12 x 4m

4+2

42-48m2

10,5/12 x 4m

Dom mobilny E - a large house with dimensions of 10.5×4 m or 12×4 m, with modern architecture with a completely glass gable wall of the living room, with a minimalist shape and designer interior. Many variants of the interior and facade finish are available.

Czy domki letniskowe w górach to dobry biznes?

Domki letniskowe w górach w malowniczej miejscowości od zawsze cieszą się dużą popularnością wśród wczasowiczów. Całoroczne domki to biznes bez względu na porę roku.

Czy domek całoroczny wytrzyma minusowe temperatury?

Domki modułowe i mobilne są przystosowane do zimowej aury – mają specjalnie zwiększoną powierzchnię ocieplenia.

Czy transport domku mobilnego jest możliwy w góry?

Tak, mobilne domki letniskowe dostarczane są w każdy zakątek Polski.

en_GB