Domek mobilny to dobry pomysł na biznes całoroczny

Domek mobilny to dobry pomysł na biznes całoroczny

Domki letniskowe oraz ośrodki wczasowe znajdują miłośników od lat. W okresie letnim, kiedy jest wzmożone zainteresowanie wyjazdami na łono przyrody, znaleźć atrakcyjne miejsce wypoczynkowe nie należy do najłatwiejszych. Jesteśmy świadkami zmian na rynku turystycznym. Już nie niska cena jest najważniejszym kryterium przy wyborze miejsca. Turyści coraz częściej stawiają jakość nad niską cenę. Wśród ładnych wnętrz i w estetycznym otoczeniu łatwiej odpoczywamy. Jeżeli masz już działkę i chciałbyś postawić na niej domek letniskowy pod wynajem, przeczytaj jakie korzyści płyną z takiego biznesu.

Mały domek mobilny jako pomysł na biznes

Zabezpieczenie w postaci dochodu pasywnego to cel, do którego dąży coraz więcej osób. Obecnie dzięki domkom mobilnym, powiększenie naszych dochodów jest prostsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Sprzyja nam również prawo budowlane. Ze względu na nieskomplikowaną procedurę, Inwestorzy mogą postawić domek do 35 m2 bez pozwolenia. Przypomnijmy podstawowe zasady, jakie muszą być spełnione:

  • bryła wolno stojąca,
  • powierzchnia do 35 m2,
  • parterowa zabudowa,
  • na 500 m2 działce nie więcej niż jeden domek.

Jeżeli masz już działkę i chcesz rozpocząć swój biznes, to zapoznaj się z naszą ofertą domów mobilnych. Dzięki przepisom, możesz w krótkim czasie rozpocząć swoją działalność i za kilka tygodni przyjąć pierwszych gości – ominiesz dzięki temu wielomiesięczne prace budowlane, zaoszczędzisz czas i pieniądze. Jeżeli od początku zakładasz, że będziesz prowadził biznes całoroczny, a nie sezonowy, zwróć uwagę na ocieplenie – dzięki tym rozwiązaniom nie tracisz klientów w sezonie jesiennym i zimowym.

Biznes całoroczny – dlaczego tak duża popularność domków mobilnych

Jesteśmy świadkami rewolucji w turystyce. Od wybuchu pandemii, na skutek ograniczeń i  zakazów w podróżowaniu miłośnicy dalekich podróży zostali uziemieni i szukali rozwiązań w zasięgu ręki. Mikrowyprawy wyparły dalekie podróże na koniec świata. Podróżni bardzo chętnie wybierają nieoczywiste kierunki. Już nie tylko morze, czy góry są pierwszym wyborem – miłośnicy wypoczynku wybierają często lokalizacje z dala od zgiełku w lesie, czy na wiejskiej polanie. Domy mobilne dodatkowo dają odwiedzającym poczucie komfortu i niezależności. Turyści zwracają często uwagę na wysoką jakość wykończenia, dbałość o szczegóły, dobre rozmieszczenie pomieszczeń.

Dobrze zaprojektowany salon z aneksem kuchennym to również walor, który podnosi jakość  domy. Przekłada się to na jakość wypoczynku. Spędzenie urlopu w takim miejscu, to idealne rozwiązanie nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale też singli czy grupie przyjaciół. Tygodnie spędzone w izolacji w miejskich murach spowodowały również wzmożone zainteresowanie wśród tych, którzy szukają innej przestrzeni do aranżacji swojego domowego biura. Czyż nie przyjemniej jest pracować z widokiem na zielony ogród niż widok na balkon sąsiada?

Domy mobilne – jaką lokalizację wybrać na swój biznes?

Każdy inwestor zastanawia się, która lokalizacja spowoduje największy zysk w krótkim czasie. Tak jak pisaliśmy wcześniej, od lat największą popularnością cieszą się nadmorskie miejscowości oraz góry. Na sukces danej inwestycji składa się nie tylko dobra lokalizacja działki, ale również jej zagospodarowanie. Domki letniskowe powinny być dobrze zaprojektowane, zachwycać świetnym wykonaniem i designem. Jeżeli zależy nam na prowadzeniu biznesu przez cały rok, z pewnością większe szanse mamy na osiągniecie dobrych wyników w miejscowości górskiej, gdzie zainteresowanie nie maleje bez względu na porę roku. Pamiętajmy również, że na atrakcyjność naszej oferty składa się również dobre położenie – zwróć uwagę, czy jest to działka z łatwym dojazdem – gdzie znajduje się najbliższa stacja kolejowa czy autobusowa.

Jak rozpocząć biznes z domkami letniskowymi

Dobry biznesplan to połowa sukcesu! Ponieważ koszt domku mobilnego czy modułowego nie jest zbyt wysoki, na ten rodzaj inwestycji mogą sobie pozwolić osoby z niewielkim zapleczem finansowym. Szybki zwrot inwestycji tylko nas utwierdzi w słuszności swojego pomysłu. Zbadaj rynek, dokonaj analizy czego brakuje w Twoich okolicach. Jeżeli nie masz działki nad morzem czy w górach, ale np. w pobliżu jest dużo innych atrakcji turystycznych, to znalezienie odbiorców  Twojej oferty wcale nie będzie trudne. Nie zapomnij, że każdy lubi spędzać czas wolny w inny sposób i ważne jest, by w oferta odpowiadała na potrzeby klienta. Pamiętaj, że zakup domku letniskowego to minimum formalności, zaoszczędzony czas i szybka możliwość pierwszych przychodów. Domki mobilne są zaprojektowane tak, by mogły w nim przebywać jednocześnie grupy do 6 osób.

Czy budowa domku letniskowego może być dobrą inwestycją?

Wiele osób decyduje się na zakup działki z domkiem, by spędzać wolne weekendy oraz dni wolne od nauki poza miastem. Miłośnicy spokoju szukają zacisznych miejsc, gdzie mogą oddawać się swoim pasjom. Mobilne bądź modułowe domki, ze względu na swoją specyfikę – mogą być inwestycją na lata. Jeżeli z jakiegoś powodu zmieniasz swoją działkę, bez problemu możesz przywieźć z miejsca na miejsce. Inwestując swoje pieniądze w tego typu rozwiązanie, zabezpieczasz swoją przyszłość materialną. Domek letni sprzyja również życiu towarzyskiemu, z pewnością Twój będzie ulubionym miejscem na weekendowe wypady Twoich przyjaciół i rodziny. 

Jesteś miłośnikiem miasta i nie wiesz, czy zdołasz zamieszkać w innych warunkach? Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić swoje plany i wynająć innym swój dom.  Na rynku jest dużo możliwości, jak zareklamować swój biznes i gdzie zgłosić się, jeżeli chcesz osiągać przychody z tytułu posiadania domu. Domki, dzięki swojej technologii są wynajmowane przez cały rok.  Dzięki ogólnoświatowym platformom możesz trafić ze swoją ofertą do turystów zza granicy. Wiemy, że często z takich ofert korzystają nasi sąsiedzi. Poznaj kilka przydatnych słów w obcych językach, przydadzą Ci się podczas kontaktu z gośćmi z Niemiec, Anglii czy Czech.

Domy mobilne – zalety zakupu nowego domku

Wraz z podjęciem decyzji o rozpoczęciu inwestycji, warto dowiedzieć gdzie kupuje się domy mobilne? Analiza ofert na rynku wtórnym i pierwotnym to proces, przez który musimy przejść. Wśród ofert z drugiej ręki królują domy z kontenerów ponieważ cieszą się najmniejszą sympatią. O ile świetnie się sprawdzają jako sklepy czy tymczasowe bary, to niestety w wersji całorocznej nie sprawdzają się najlepiej. Pozostałe oferty letniskowych domów mobilnych są w nie najlepszym stanie technicznym, czyli musimy się liczyć z dodatkowymi kosztami napraw. Nowy dom to gwarancja najlepszej jakości, wyprodukowany wg najnowszych technologii z uwzględnieniem trendów. Twoja inwestycja uwzględni Twoje potrzeby, dzięki czemu Twój biznes będzie działał sprawnie.

Polecane domy mobilne

Domek mobilny a

4+2

42-48m2

10,5/12m x 4m

4+2

42-48m2

10,5/12m x 4/12m

Mobile house A - a large house, sized 12×4 m or 10.5×4, with a traditional shape, with large glazing, a mix of wood and graphite accessories. Many variants of the interior and facade finish are available.

Domek mobilny b

3+2

28-48m2

8/12m x 3,5/4m

3+2

28-48m2

8/12m x 3,5/4m

Mobile house B - compact, the smallest model, with dimensions of 8×3.5 (9×3.5, 9×4), functional, practical, not taking up much space, with a traditional shape and pure Scandinavian style. Many variants of the interior and facade finish are available.

Domek mobilny c

4+2

33,2-36,7m2

9,5/10,5m x 3,5m

4+2

33,2-36,7m2

9,5/10,5m x 3,5m

Mobile house C - a medium-sized house with dimensions of 9.5×3.5 m or 10.5×3.5 m, practical, functional, with a modern style, kept in bright, clean colors. Many variants of the interior and facade finish are available.

Domek mobilny d

4+2

44-51m2

10,6/12,2 x 4,2m

4+2

44-51m2

10,6/12,2 x 4,2m

Dom mobilny D - a large house with dimensions of 4.2 x 10.6 m or 4.2 x 12.2 m, with a modern block with a flat roof and large glazing, and with a designer interior. The house is designed in a style combining wood or wood imitation with graphite accessories. Many variants of the interior and facade finish are available.

Domek mobilny e

4+2

42-48m2

10,5/12 x 4m

4+2

42-48m2

10,5/12 x 4m

Dom mobilny E - a large house with dimensions of 10.5×4 m or 12×4 m, with modern architecture with a completely glass gable wall of the living room, with a minimalist shape and designer interior. Many variants of the interior and facade finish are available.

Co składa się na wyposażenie domu?

Każdy model ma inne rozwiązania. Jako producent zawsze rekomendujemy dom, gdzie jest: salon z aneksem kuchennym, sypialnią i jest wyposażony w łazienkę.

Ile kosztuje nowy dom na kółkach?

Cena nowego domu jest uzależniona wielkości domu oraz standardu wykończenia.

Czy łatwo sprzedać domek letniskowy?

Wśród ofert sprzedaży, największą popularnością cieszą się małe domki do 35 m2. Dzięki przepisom, procedura ich postawienia jest bardzo prosta.

en_GB