Kuchnia w całorocznym domku mobilnym

Nowoczesny domek letniskowy posiada w pełni wyposażoną i dobrze zaprojektowaną kuchnię. To w niej z przyjemnością oddamy się gotowaniu wakacyjnych wariacji naszych ulubionych dań.

Kuchnia w całorocznym domku mobilnym
Kuchnia w całorocznym domku mobilnym
  • Domki mobilne często są stawiane na działce z dala od miejskiej cywilizacji.
  • Właścicielom domków mobilnych zależy na odpoczynku w zacisznym miejscu, często w dużej odległości od popularnych turystycznych atrakcji, co z kolei powoduje brak dostępu do restauracji w których zwykliśmy spędzać czas.
  • W niepamięć odchodzą warunki polowe podczas wakacji.

Zapomnijmy o męczarniach nad kuchenką turystyczną i niedogodnościami podczas przygotowania posiłków. Kuchnię w domku mobilnym można urządzić estetycznie i funkcjonalnie.

Domek mobilny – wyposażenie kuchni

Domek mobilny - wyposażenie kuchni
Domek mobilny – wyposażenie kuchni

Domek mobilny użytkowany bywa dłużej niż tylko w okresie wakacji i ciepłych, letnich dni. Producent domków mobilnych pomyślał o podstawowych rozwiązaniach wewnątrz w ten sposób, by gotowanie było łatwe i sprawiało przyjemność. Mimo tego, że najmniejsze domki mają mniej niż czterdzieści metrów kwadratowych, wyposażenie kuchni pozwala na wygodne użytkowanie. Praktyczne rozwiązania jakie są przygotowane w kuchni to:

  • ergonomiczny ciąg kuchenny,
  • odpowiednio zaprojektowane szafki i meble kuchenne,
  • zlewozmywak,
  • pojemne szuflady,
  • okap,
  • wytrwały blat kuchenny,
  • płyta grzewcza.

W zależności od preferencji i wielkości kuchni, domek mobilny może być doposażony w zmywarkę i pralkę.

Ergonomia w kuchni

Wygodna kuchnia w użytkowaniu musi mieć dobrze rozplanowane strefy, dogodne oświetlenie, blat o odpowiedniej długości i wysokości. Aby praca przebiegała jak najbardziej efektywnie, warto zastosować zasadę trójkąta. Dzięki tej zasadzie wszystkie najbardziej potrzebne sprzęty są umiejscowione blisko siebie. Oszczędność ruchów podczas gotowania przekłada się na czas spędzony na przygotowaniu posiłków.

Gdy planujemy kuchnię w małej przestrzeni zwróćmy uwagę na proste zasady, które ułatwią nam codzienne życie. Obok lodówki powinien znaleźć się blat roboczy oraz szafki lub szuflady na przechowywanie suchej żywności ( kasza, makarony, ryż). Na blacie roboczym obok lodówki będziemy często obierać i kroić warzywa. Po przygotowaniu produktów musimy je umyć i dlatego najkorzystniej jest by zlewozmywak był w zasięgu ręki. Nie zapomnijmy o koszu na śmieci, postawmy go najbliżej zlewozmywaka. W idealnym świecie, obok pojawi się blat na którym przygotowywane są potrawy, które za chwilę trafią do garnka lub na patelnię. W zależności od preferencji, możemy wybrać kuchnię elektryczną bądź gazową.

Domek mobilny – kuchnia z wyspą

Domek mobilny - kuchnia z wyspą
Domek mobilny – kuchnia z wyspą

Wyspa kuchenna jest wybierana z wielu powodów. Tam, gdzie rozmiar kuchni jest odpowiedni, wyspa kuchenna nie tylko upiększa wnętrze, ale dodaje również praktycznych rozwiązań. To w niej zostanie przygotowana dodatkowa przestrzeń na przechowywanie przypraw czy garnków. Ekstra blat roboczy na wyspie będzie również wykorzystywany podczas wspólnego gotowania. Jeżeli postawimy obok wyspy hokery i taborety, stanie się centrum spotkań rodziny i przyjaciół.

Domek mobilny – kuchnia w kształcie L

Domek mobilny - kuchnia w kształcie L
Domek mobilny – kuchnia w kształcie L

Każdy producent domków mobilnych przygotowuje różne projekty kuchni. W zależności od preferencji i możliwości, kuchenna zabudowa przybiera literę L. Ten rodzaj zabudowy sprawdza się wtedy, gdy łączymy ją z salonem. To również tu najprościej się uda zastosować zasadę trójkąta roboczego. Nawet w małej przestrzeni układ „L” sprawdzi się bez zarzutów. Dzięki otwartej zabudowie pięknie łączy się z salonem. Nieopodal kuchni możemy postawić stół z krzesłami bądź wygodną kanapę. Na dwóch prostopadłych ścianach szafki kuchenne wraz z blatem tworzą dużą i praktyczną przestrzeń do pracy w kuchni.

Domek mobilny – kuchnia jednorzędowa

Domek mobilny - kuchnia jednorzędowa
Domek mobilny – kuchnia jednorzędowa

Gdy domek mobilny jest niewielkich rozmiarów, montaż szafek i sprzętów wzdłuż jednej ściany jest świetnym rozwiązaniem. Wąska kuchnia nie będzie zmorą, jeżeli zlew umiejscowiony zostanie po środku blatu roboczego. Szczególnie ważna jest dobra organizacja przestrzeni, dlatego warto zaplanować szafki tak, by kuchenne akcesoria, garnki i naczynia znalazły swoje miejsce wewnątrz zabudowy. Naczynia pozostawione na wierzchu wprowadzą nieład i zaburzą optyczny ład. Dobrym pomysłem w tym schemacie jest wybór mebli o prostych kształtach, bez zdobień.

Polecane domki mobilne

Domek mobilny a

4+2

42-48m2

10,5/12m x 4m

4+2

42-48m2

10,5/12m x 4/12m

Mobilheim A - ein großes Häuschen mit den Maßen 12×4 m oder 10,5×4 m, mit traditionellem Baukörper, großer Verglasung und einer Mischung aus Holz- und Graphitzubehör. Es gibt eine Vielzahl von Optionen für die Innen- und Außenausführung.

Domek mobilny b

3+2

28-48m2

8/12m x 3,5/4m

3+2

28-48m2

8/12m x 3,5/4m

Mobilheim B - kompaktes kleinstes Modell mit den Maßen 8×3,5 (9×3,5, 9×4), funktionell, praktisch, platzsparend, mit traditionellem Korpus und reinem skandinavischem Design. Es gibt eine Reihe von Optionen für die Innenausstattung und Fassadengestaltung.

Domek mobilny c

4+2

33,2-36,7m2

9,5/10,5m x 3,5m

4+2

33,2-36,7m2

9,5/10,5m x 3,5m

Mobilheim C - ein mittelgroßes Haus mit den Maßen 9,5×3,5 m oder 10,5×3,5 m, praktisch und funktionell, mit einem modernen Design in hellen, klaren Farben. Es gibt eine Vielzahl von Innen- und Außenausführungen.

Domek mobilny d

4+2

44-51m2

10,6/12,2 x 4,2m

4+2

44-51m2

10,6/12,2 x 4,2m

Dom mobilny D - ein 4,2 x 10,6 m oder 4,2 x 12,2 m großes Mobilheim mit modernem Aufbau, Flachdach, großen Glasflächen und Designer-Innenausstattung. Das Design kombiniert Holz oder Holzimitation mit graphitfarbenen Accessoires. Für die Innenausstattung und die Fassade stehen zahlreiche Varianten zur Verfügung.

Domek mobilny e

4+2

42-48m2

10,5/12 x 4m

4+2

42-48m2

10,5/12 x 4m

Dom mobilny E - ein großeß Mobilheim mit den Maßen 10,5×4 m oder 12×4 m, mit moderner Architektur mit vollverglaster Wohnzimmer-Giebelwand, minimalistischem Korpus und Designer-Interieur. Es gibt viele Möglichkeiten der Innen- und Fassadengestaltung.

Czy domek mobilny ma w pełni wyposażoną kuchnię?

Wyposażenie domków mobilnych nie różni się od standardowej kuchni.

Co producent domków mobilnych umieścił w kuchni?

W zależności od specyfikacji zamówienia, w kuchni znajduje się lodówka, zlewozmywak, płyta grzewcza, szafki i blat kuchenny.

Jaki układ kuchni sprawdzi się wewnątrz domków mobilnych?

Każdy domek wymaga innego projektu. Każda kuchnia jest tak projektowana, by praca w niej była przyjemnością.

de_DE