Jaki fundament pod domek mobilny?

Jaki fundament pod domek mobilny?

Każda budowla wymaga dobrych fundamentów. To na nich opiera się dom bądź inne budynki na działce. Bardzo ważny jest wybór rodzaju fundamentów, przygotowanie podłoża i jego utwierdzenie. Domki holenderskie traktowane jako domki letniskowe można stawiać na bloczkach betonowych. Dzięki temu w bezpieczny i szybki sposób można stawiać domek holenderski na swojej posesji.

Co to jest fundament?

Fundamenty to najniżej położona część budynku, która styka się z gruntem. To w tej części przekazywane są wszystkie obciążenia konstrukcyjne. Mają odpowiednią nośność, są trwałe. Nie powinny ulegać niekorzystnym warunkom atmosferycznych, muszą być odporne na niską temperaturę i zmienność podłoża. Aby prawidłowo zaprojektować fundamenty należy zweryfikować kilka najistotniejszych wiadomości: rodzaj gruntu, warunki wodne, głębokość przemarzania i nośność. Opinia geotechniczna składa się z części opisowej i graficznej. Dzięki niej dowiemy się jaki rodzaj fundamentu wymaga dany obiekt.

Jaki fundament pod domek mobilny?

Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest użycie bloczków pod domek mobilny. Są wykonane z betonu, który jest trwały i wytrzymały. Bloczki te są oporne na wpływ czynników zewnętrznych( nacisk budynku) oraz zamarzające wody gruntowe. Świetnie sprawdzają się przy dość lekkich konstrukcjach, więc domki holenderskie z powodzeniem mogą być na nich oparte. Bloczki powstają poprzez odpowiednie wymieszanie masy betonowej, która kształtowana jest w formach i podlega wibroprasowaniu.

Innym rozwiązaniem jest płyta fundamentowa. Cechuje ją wytrzymałość, trwałość, stabilność i lepsza nośność. Jest bardziej wytrzymała niż bloczki, zapewnia odpowiednią izolację termiczną. Jej produkcję można zlecić firmie, to da nam gwarancję jakości i pozwoli uniknąć błędów podczas budowy.

Fundament z rur szalunkowych polecane są szczególnie gdy działka jest nierówna lub nośność podłoża nie jest jednoznacznie określona. Jest to skomplikowany proces i rekomendujemy zlecenie tego firmie z doświadczeniem.

Jak przygotować podłoże pod fundamenty?

Przygotowanie podłoża pod domek holenderski jest konieczne bez względu na rodzaj fundamentu który zostanie wykorzystany. Nie musimy do tej pracy zatrudniać dodatkowych osób, gdyż większość pracy wykonać można bez nadzoru specjalisty. W pierwszej kolejności wyznaczamy teren na którym będzie stał domek. Wystarczą linki i patyki do określenia przestrzeni. Usuwamy z podłoża wszystkich niepotrzebnych rzeczy, zrywamy darń. Za pomocą dostępnych narzędzi należy wykopać dół o odpowiedniej głębokości. Wyrównujemy go piachem, ubijamy, kładziemy geowłókninę, piach, tłuczeń, kruszywo. Pełne informacje jak przygotować się do powstawania fundamentów powinniśmy otrzymać od producenta domku, który najlepiej zna parametry techniczne produktu.

Polecane domy mobilne

Domek mobilny a

4+2

42-48m2

10,5/12m x 4m

4+2

42-48m2

10,5/12m x 4/12m

Mobilheim A - ein großes Häuschen mit den Maßen 12×4 m oder 10,5×4 m, mit traditionellem Baukörper, großer Verglasung und einer Mischung aus Holz- und Graphitzubehör. Es gibt eine Vielzahl von Optionen für die Innen- und Außenausführung.

Domek mobilny b

3+2

28-48m2

8/12m x 3,5/4m

3+2

28-48m2

8/12m x 3,5/4m

Mobilheim B - kompaktes kleinstes Modell mit den Maßen 8×3,5 (9×3,5, 9×4), funktionell, praktisch, platzsparend, mit traditionellem Korpus und reinem skandinavischem Design. Es gibt eine Reihe von Optionen für die Innenausstattung und Fassadengestaltung.

Domek mobilny c

4+2

33,2-36,7m2

9,5/10,5m x 3,5m

4+2

33,2-36,7m2

9,5/10,5m x 3,5m

Mobilheim C - ein mittelgroßes Haus mit den Maßen 9,5×3,5 m oder 10,5×3,5 m, praktisch und funktionell, mit einem modernen Design in hellen, klaren Farben. Es gibt eine Vielzahl von Innen- und Außenausführungen.

Domek mobilny d

4+2

44-51m2

10,6/12,2 x 4,2m

4+2

44-51m2

10,6/12,2 x 4,2m

Dom mobilny D - ein 4,2 x 10,6 m oder 4,2 x 12,2 m großes Mobilheim mit modernem Aufbau, Flachdach, großen Glasflächen und Designer-Innenausstattung. Das Design kombiniert Holz oder Holzimitation mit graphitfarbenen Accessoires. Für die Innenausstattung und die Fassade stehen zahlreiche Varianten zur Verfügung.

Domek mobilny e

4+2

42-48m2

10,5/12 x 4m

4+2

42-48m2

10,5/12 x 4m

Dom mobilny E - ein großeß Mobilheim mit den Maßen 10,5×4 m oder 12×4 m, mit moderner Architektur mit vollverglaster Wohnzimmer-Giebelwand, minimalistischem Korpus und Designer-Interieur. Es gibt viele Möglichkeiten der Innen- und Fassadengestaltung.

Ile kosztuje fundament pod domek holenderski?

Tak jak cena każdego domku jest inna, tak i koszty fundamentów będzie zmienny w zależności od parametrów. Co wpływ na cenę fundamentów? Podsumujmy najważniejsze dane, które wpływają na ostateczną ofertę cenową:

  • rodzaj fundamentu,
  • wielkość i waga budynku,
  • koszt pracowników,
  • koszt materiałów.

Jaki fundament wybrać pod domek holenderski?

Każde podłoże wymaga innego fundamentu. Warto poznać rodzaj gruntu zanim rozpoczną się pracę na działce.

Jak wycenić koszty fundamentów?

Najważniejsze czynniki warte uwzględnienia do wyceny: rodzaj materiału, wielkość domku, rodzaj gleby.

Jak przygotować podłoże pod fundament?

W zależności od rodzaju podłoża prace można wykonać samemu lub zlecić to specjalistycznej ekipie.

de_DE