Domek letniskowy nad jeziorem

Domek letniskowy nad jeziorem

Jeziora w Polsce od lat mają swoich wiernych fanów. Miłośnicy sportów wodnych, kąpieli przy zachodzie słońca czy wędkowania wybierają ośrodek wypoczynkowy zlokalizowany nad samym jeziorem. Własna działka z domkiem nad jeziorem to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią niezależność i często, pod wpływem impulsu podejmują decyzję o wyjeździe na weekend poza swoje miejsce zamieszkania.

Domki letniskowe nad jeziorem na własność

Jeżeli Twoje marzenie to nieograniczone obcowanie z przyrodą, chodzenie boso po trawie i spacer wzdłuż jeziora, to teraz jest najlepsza szansa, by je spełnić. Jako producent domków letniskowych pomagamy w realizacji Twojego planu. Przygotowaliśmy domy mobilne i modułowe, które są gotowe do zamieszkania. Koszt zakupu gotowego jest na tyle korzystny, że już niedługo będziesz szczęśliwym właścicielem domku mobilnego, który możesz postawić na swojej działce.

Domki letniskowe nad jeziorem – zalety

Możliwość ucieczki do swojego ulubionego miejsca na ziemi to luksus, na który coraz więcej osób może sobie pozwolić. Dzięki szerokiej i atrakcyjnej ofercie dostępnej na rynku możesz cieszyć się wolnością już za relatywnie niewielkie pieniądze. Przed Tobą argumenty, które mamy nadzieję, przekonają Cię do inwestycji. Zakup domku letniskowego nad jeziorem to dobry ruch. Nieruchomość nie traci na wartości, a po latach, jeżeli zmienisz zdanie, bez żadnych problemów sprzedasz działkę innemu miłośnikowi życia nad brzegiem jeziora. Zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu bez reszty będą mogli oddać się swoim pasjom – pływaniu, nurkowaniu, czy innym sportom wodnym.

Fani plażowania i spędzania czasu na słońcu również będą szczęśliwi, gdy na molo czy na plaży będą mogli zaczytać się w swojej ulubionej lekturze. Osoby, które ciekawe są kontaktu z przyrodą będą miały nieograniczone możliwości obserwacji wyjątkowego ekosystemu, który ulega zmianie w zależności od pory roku. Wiosną i latem podziwiamy np. wydry, petrykozy, ryby czy inne gatunki zwierząt.

Domki nad nad jeziorem – wady

Korzystanie z doku letniskowego nad jeziorem tak jak użytkowanie każdej innej nieruchomości ma swoje wady. Niestety, możemy trafić na jezioro, które będzie bardzo popularne wśród miłośników użytkowników łodzi motorowych czy skuterów. Hałas dochodzący z jeziora może popsuć nam wakacyjne plany spędzenia urlopu w ciszy. Mamy na to radę, sprawdź czy jezioro jest objęte strefą ciszy. Często zapominamy, że teren wokół domu wymaga pracy – strzyżenie trawnika, dbanie o roślinność na działce. Jeżeli nie jesteś miłośnikiem pracy w ogrodzie zaplanuj wszystko tak, by spędzić jak najmniej czasu na pracy wokół domu, a np. leniuchować na leżaku czy hamaku.

Co zyskujemy przy zakupie domu letniskowego?

Właściciele domków letniskowych zawsze cieszą się, że po dokonaniu jednorazowego wydatku, mogą bez żadnych ograniczeń cieszyć się dostępnością do domku. Co ważne,  nie muszą płacić wygórowanych cen za pobyt w ośrodkach wczasowych. Nie obawiają się również, czy ktoś odmówi gościny ich pupilom. Spersonalizowany domek spełnia ich potrzeby – nawet jeżeli nie jest blisko jeziora, to perspektywa kilku minut jazdy nad ulubiony akwen nie stanowi najmniejszego problemu. Inwestorzy, którzy uwielbiają gościć swoich przyjaciół i organizować im atrakcje mogą poczuć się spełnieni i szczęśliwy. Ich życie towarzyskie kwitnie od wiosny do późnej jesieni. Pierwsi goście pojawiają w okolicach maja (przygotowują domek na sezon), a ostatni potrafią się pojawić w okresie grzybobrania. Pamiętajmy, że jeziora w Polsce to nie tylko kraina wielkich jezior – Mazury. Znajdź w swojej okolicy jezioro i zastanów się, czy weekend spędzony w domku nad jeziorem nie będzie dla Ciebie dobrą alternatywą do obecnego stylu życia.

Polecane domy mobilne

Domek mobilny a

4+2

42-48m2

10,5/12m x 4m

4+2

42-48m2

10,5/12m x 4/12m

Mobile house A - a large house, sized 12×4 m or 10.5×4, with a traditional shape, with large glazing, a mix of wood and graphite accessories. Many variants of the interior and facade finish are available.

Domek mobilny b

3+2

28-48m2

8/12m x 3,5/4m

3+2

28-48m2

8/12m x 3,5/4m

Mobile house B - compact, the smallest model, with dimensions of 8×3.5 (9×3.5, 9×4), functional, practical, not taking up much space, with a traditional shape and pure Scandinavian style. Many variants of the interior and facade finish are available.

Domek mobilny c

4+2

33,2-36,7m2

9,5/10,5m x 3,5m

4+2

33,2-36,7m2

9,5/10,5m x 3,5m

Mobile house C - a medium-sized house with dimensions of 9.5×3.5 m or 10.5×3.5 m, practical, functional, with a modern style, kept in bright, clean colors. Many variants of the interior and facade finish are available.

Domek mobilny d

4+2

44-51m2

10,6/12,2 x 4,2m

4+2

44-51m2

10,6/12,2 x 4,2m

Dom mobilny D - a large house with dimensions of 4.2 x 10.6 m or 4.2 x 12.2 m, with a modern block with a flat roof and large glazing, and with a designer interior. The house is designed in a style combining wood or wood imitation with graphite accessories. Many variants of the interior and facade finish are available.

Domek mobilny e

4+2

42-48m2

10,5/12 x 4m

4+2

42-48m2

10,5/12 x 4m

Dom mobilny E - a large house with dimensions of 10.5×4 m or 12×4 m, with modern architecture with a completely glass gable wall of the living room, with a minimalist shape and designer interior. Many variants of the interior and facade finish are available.

Jakie pomieszczenia są w domkach letniskowych?

Mobilne domki letniskowe są tak skonstruowane, żeby swobodnie czuła się kilkuosobowa grupa. W zależności od wielkości domu mobilnego, jest to idealne miejsce dla maksymalnie 8 osób. Grupy 6 osobowe często wybierają domek z 2 sypialniami i salon z aneksem z dodatkową kanapą. Przestronna łazienka oraz aneks kuchenny o wysokim standardzie pozwalają na komfortowy wypoczynek podczas urlopu. Domki letniskowe dla rodzin z dziećmi to świetny pomysł, ponieważ dają więcej prywatności w spokojnej okolicy. Poza stałym wyposażeniem, warto przygotować również przestrzeń poza domem: ładnie oświetlony taras, plac zabaw dla dzieci. Dodatkowy pomysł to instalacja wifi, dzięki czemu goście będą mogli przy złej pogodzie skorzystać z internetu.

Komu mogę wynająć domek letniskowy ?

Domki letniskowe są popularne wśród osób, które lubią spędzać wolny czas na wodnych aktywnościach oraz są miłośnikami przyrody.

Czy trudno sprzedać domki nad jeziorem?

Atrakcyjne położenie np. w otulinie parku krajobrazowego zwiększy zainteresowanie ofertą. Miłośnicy jezior i wypoczynku wodnego bardzo często szukają domków na własność.

Czy domek może być całym rokiem użytkowany?

Jeżeli nie ma odpowiedniego ogrzewania i wykończenia, w czasie zimy może być zbyt zimno, by komfortowo spędzać tam czas.

en_GB