Sypialnia w domu mobilnym

Sypialnia w domu mobilnym

Domy mobilne mimo niewielkiego wnętrza mają wszystko, co jest niezbędne do komfortowego użytkowania. Wewnątrz domków mobilnych znajdują się: salon, kuchnia, łazienka, sypialnia. Większe domy mobilne mają dwie sypialnie, zazwyczaj po dwóch skrajnych stronach, by każdy z domowników lub wynajmujących miał jak największą prywatność.

Domek mobilny – jakie są rodzaje sypialni

Domki mobilne można dowolnie aranżować.

Dla rodzin z dziećmi naturalnym wyborem jest podział na sypialnie dziecięce i dorosłych.

Mniejszy pokój aranżowany jest zazwyczaj dla dzieci.

W większej sypialni ze względu na przestrzeń, poza łóżkiem pojawia się też szafa mieszcząca wakacyjną garderobę.

Bez względu na rozmiar sypialni, w każdej z nich nocleg będzie przyjemnością.

Domy mobilne – niezbędne wyposażenie w małym wnętrzu

Mimo niewielkich rozmiarów domek mobilny jest dobrze zaprojektowany i sypialnia spełnia swoje podstawowe cele. Odpowiednio dobrane meble i oświetlenie dodadzą przytulności pomieszczeniom. W większej sypialni zaprojektowana jest szafa, dwie szafki nocne i wygodne łóżko. Porządne łóżko to najważniejszy mebel w sypialni. Dobrze dobrany materac pozbawi nas bezsennych nocy i bolących pleców. Wszak domek mobilny ma być dla nas miejscem odpoczynku, nie lekceważmy roli materaca w naszej regeneracji!

Dobrym pomysłem jest umiejscowienie w pobliżu stolików nocnych lampki lub kinkietów. Nowoczesne kinkiety mają regulację kąta padania światła. To pozwoli nam do woli zaczytywać się w naszej ulubionej lekturze nawet, gdy obok nas będzie ktoś chciał spać.

Stoliki nocne pozwolą nam przechowywać najbardziej potrzebne rzeczy po które sięgamy zaraz po przebudzeniu – okulary, lekarstwa.

Sypialnia ma służyć odpoczynkowi, pozbądźmy się zatem z niej zbędnych przedmiotów. Wyprośmy telewizor do dużego pokoju, a radio czy inne nośniki zastąpmy odgłosami przyrody. O poranku, gdy otworzymy okno nasz domek wypełni się dźwiękami ptasich koncertów.

Polecane domy mobilne

Domek mobilny a

4+2

42-48m2

10,5/12m x 4m

Od 199 137 zł*

4+2

42-48m2

10,5/12m x 4/12m

Od 199 137 zł*

Dom mobilny A – duży domek o tradycyjnej bryle, z dużymi przeszkleniami, mix drewna i grafitowych dodatków. Dostępnych jest wiele wariantów wnętrza i wykończenia elewacji.

Domek mobilny b

3+2

28-48m2

8/12m x 3,5/4m

Od 155 595 zł*

3+2

28-48m2

8/12m x 3,5/4m

Od 155 595 zł*

Dom mobilny B – kompaktowy najmniejszy model. Funkcjonalny, praktyczny, nie zajmujący dużo miejsca, o tradycyjnej bryle i czystej skandynawskiej stylistyce. Dostępnych jest wiele wariantów wnętrza i wykończenia elewacji.

Domek mobilny c

4+2

33-36m2

9,5/10,5m x 3,5m

Od 189 666 zł*

4+2

33-36m2

9,5/10,5m x 3,5m

Od 189 666 zł*

Dom mobilny C – średniej wielkości domek. Praktyczny, funkcjonalny, o nowoczesnej stylistyce, utrzymany w jasnych czystych barwach. Dostępnych jest wiele wariantów wnętrza i wykończenia elewacji.

Domek mobilny d

4+2

44-51m2

10,6/12,2 x 4,2m

Od 228 411 zł*

4+2

44-51m2

10,6/12,2 x 4,2m

Od 228 411 zł*

Dom mobilny D – duży domek o nowoczesnej bryle z płaskim dachem i dużymi przeszkleniami, oraz z designerskim wnętrzem. Domek utrzymany w stylistyce łączącej drewno (lub imitację drewna) z grafitowymi dodatkami. Dostępnych jest wiele wariantów wnętrza i wykończenia elewacji.

Domek mobilny e

4+2

42-48m2

10,5/12 x 4m

Od 229 518 zł*

4+2

42-48m2

10,5/12 x 4m

Od 229 518 zł*

Dom mobilny E – duży domek o nowoczesnej architekturze z całkowicie szklaną ścianą szczytową salonu, o minimalistycznej bryle i designerskim wnętrzu. Dostępnych jest wiele wariantów wnętrza i wykończenia elewacji.

* Podana cena dotyczy najmniejszego wariantu domu mobilnego w standardzie BASIC i zawiera 23% VAT.

Sypialnia dla dzieci – jak dobrze zaplanować wnętrze, wybór łóżka, oświetlenia

Mniejsze pomieszczenia narzucają nam konkretne rozwiązania. Jeżeli kupujemy domek mobilny i na pokładzie mamy dwójkę szkrabów pomyślmy o łóżku piętrowym. W małych wnętrzach łóżko piętrowe sprawi, że każde z dzieci będzie miało swoje oddzielne miejsce do spania. Na rynku dostępne są łóżka drewniane czy metalowe. Ważne, by konstrukcja była stabilna i bezpieczna dla dzieci – sprawdźmy jak zachowują się szczebelki drabinki do wejścia na wyższy poziom. Co ważne, na górze zadbajmy by nikt nie spadł z wysokości – wybierzmy łóżko z wysokimi szczeblami bądź siatką zabezpieczającą.

W sypialni dziecięcej ogromne znaczenie ma oświetlenie. Dzieciaki często boją się spać w ciemnościach. Domek mobilny ma punktowe oświetlenie ledowe, które da najmłodszym poczucie bezpieczeństwa. Ze względu na oszczędność zużycia prądu możemy bez problemu zostawiać włączone światło.

Domek mobilny – jakie kolory wybrać do małego wnętrza sypialni

Małe wnętrza dobrze prezentują się w jasnych barwach. Postaw na biel, szarość, beże. Te kolory są bezpieczne bo nie męczą oczu i pozwolą wydobyć piękno z wnętrz. Sypialnia to miejsce, gdzie po całym dniu przygód nasz mózg i ciało chcą odpocząć. Pozwól im na to! Zadbaj o swój komfort i zrezygnuj z ciemnych ścian i ciężkich welurowych tkanin.

Kolory, których nie polecamy do małego wnętrza to czerń, czerwień, ciemne fiolety. Optycznie zmniejszają przestrzeń, sypialnie stają się bardziej przytłaczające. Dobrym pomysłem są ciemne dodatki do jasnego pomieszczenia. Jeśli nie wyobrażasz sobie mieszkania bez ciemnych barw, poszukaj ciemnych poduszek ozdobnych czy dywaników pod łóżko. Dobrze dobrane akcenty nie zaburzą proporcji małej sypialni.

Domek mobilny – zalety dobrze zaprojektowanej sypialni

Największe zalety małej sypialnie w domku mobilnym to:

  • duże okna, które wpuszczają do środka dużo światła dziennego,
  • meble na wymiar,
  • przestrzeń zaprojektowana tak, by pobyt w sypialni był komfortowy,
  • intymne oświetlenie,
  • jasne barwy we wnętrzach.

Jakie kolory pasują do domków mobilnych?

Domy mobilne mają sypialnię niewielkich rozmiarów – najlepiej sprawdzą się jasne kolory.

Ile metrów ma domek mobilny?

Domki mobilne mają od 35 m2 do 50 m2.

Czy domy mobilne mają okna w sypialniach?

Domki mobilne mają okna w każdej sypialni, zapewniony jest dostęp do światła dziennego.